1133 Hooge school, „faire du Zist" wordt niet beoefend. Alleen de officieren van het cadre noirdie de sauteurs berijden, oefenen deze paarden ook in de „courbette, croupade en capriole". De geheele dressuur te Saumur is samen te vatten in de woorden „calme, droit et en avant". Kader. De functie van officier bij het vaste kader wordt vervuld door officieren van het leger, de 2e. luitenants, onder-instructeurs in de rijkunst, worden eerst na een tweejarigen dienst bij hun korps daartoe benoemd. De onderofficieren-onderwijzers, „chefs d ateliei scherm- en gymnastiek-meesters enz. worden op voordracht van den com mandant van Saumur door den minister van oorlog benoemd zij komen echter eerst bij het vaste kader, als hunne geschiktheid na eene detacheering is gebleken. Officieren-instructeurs. De officieren der cavalerie die tot instructeuis woiden opge leid, per regiment 1 of 2 van bepaalde anciënniteit, worden aan de school gedetacheerd ter voltooiing van hun ïijkunstige en militaire studiën en ter beoefening van alles, wat op 'het gebruik der cavalerie betrekking heeft. De officieren der artillerie en genie worden eveneens gedeta cheerd, om als instructeur in de rijkunst te kunnen optreden. Yan de artillerie wordt één, van de genie twee luitenants pei regi ment derwaarts gedirigeerd. Zij mogen niet ouder zijn dan 31 jaar. Duur van den cursus. De cursus begint 1 October en eindigt 31 Augustus van elk jaar. Het onderricht duurt des zomers van 5 ('s winters van 6) tot ÏO1/.? uur s'morgens en van 1|- (12J) tot 6 uur 's avonds. Elke leerling rijdt dagelijks 4 paarden; de luitenants hebben voorts eenige avonden in de week tactische oefeningen op de kaart en 's zomers één groote velddienstoefening, waaraan iedereen deelneemt. Hier voor en voor instructie van leerlingen-officier wordt een rijden de batterij gedurende eenige maanden te Saumur gedetacheerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 529