1134 De veeartsenijschool en de beslagschool zijn volledig ingericht. De zadelmakerij is in staat jaarlijks 10,000 zadels af te leveren. Rangschikking Aan het einde van den cursus wordt eene ranglijst opgemaakt, één voor de cavalerie-officieren, een tweede voor de officieren der artillerie en genie. Zij, die zeer goed voldaan hebben, kunnen bij keuze worden bevorderd; de beide eerste nummers krijgen de eerst openko- mende ritmeesters- (kapiteins) plaatsen, als zij, wat anciënniteit betreft, daarvoor in aanmerking komen. Jachtrijden. Een eigen meute bezit de rijschool niet, doch de officieren worden beurtelings aangewezen om de jachten te volgen met de meutes van eenige bezitters in den omtrek, die te laMot.he Champedmiersin het bosch van Ghandelayte Verncmtes en elders jachten organiseeren. Ten slotte laat ik hier volgen de dagtaak van een leerling- van de afdeeling „Lieutenants-d'instruction" op een Januaridag. De stad Saumur is nog in diepe rust gedompeld; het slaat 5 uur op den dom van St. Nicolaas; de burgerij sluimert nog, maar tal van lichtjes duiken reeds op in de rijschool en in de vele woningen, die door de officieren inde stad zijn betrokken; trom petsignalen en de zware passen der officiers-oppassers storen alleen de stilte in de straten. Men heeft na het eten nog 1 a 2 uren gewerkt en geschreven, men is lichamelijk vermoeid en nog in diepen slaap; 't is koud en donker, maar wat hindert dat? Jong en sterk als men is, heeft men spoedig het bed ver laten. Langzamerhand ziet men overal donkere gestalten in mantels gehuld zich naar de helder verlichte maneges spoeden; de meer bevoorrechte luitenants rijden in de „Manége des Ecuyers," die het dichtst bij de stad is, waar men ten minste nog met droge voeten kan komen, door de voetpaden te volgen. De sous-lieute- nants en élèves echter moeten over het besneeuwde, bevroren of drassige exercitieveld naar de maneges „Lasalle" „Keilerman" Montbrunenz.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 530