FjENE oefening van de militaire wielrijders. (Met plaat XXVI.) Door de Redactie van het Ind. Mil. Tijdschrift daartoe uitge- noodigd, geef ik hier een korte beschrijving van een afstandsrit op den 13en Sept. jl. door de Mil. Wielrijders gehouden, en tevens van een oefening in den ordonnansendienst middels relaisposten. Door den commandant der Afd. Mil. Wielrijders was een af standsrit van Weltevreden over Poerwakarta naar Tjimahi uit geschreven, waaraan alle Mil. Wielrijders (behalve de Eur. onder officieren) konden deelnemen; eenige kleine geldprijzen waren uitgeloofd voor hen, die het eerst zouden aankomen. Alle deelnemers zouden den dag te voren door den officier v. gezondheid worden onderzocht. De eischen waren verder a. De opgegeven weg moet binnen 24 uur worden afgelegd. b. Ieder deelnemer moet in zoodanige goede conditie te Tji mahi aankomen, dat hij zonder haperen een mondeling bericht kan overbrengen aan een daartoe aangewezen of ficier. Bovendien moet hij dit bericht met vaste hand kunnen neerschrijven c. Ieder deelnemer moet na een rustdag te Tjimahi nog in staat zijn, deel te nemen aan een oefening in den ordon nansendienst. Zesendertig wielrijders van verschillenden landaard en van alle graden gaven zich voor den afstandsrit op. Twee hiervan vielen uit, daar zij door den officier v. gezondheid in minder goeden staat van gezondheid werden bevonden. De wielrijders, welke niet aan den afstandsrit deel konden nemen, werden gebruikt tot het overbrengen van een schriftelijk bericht middels relaisposten van Weltevreden naar Tjimahi; zij werden hiertoe over zes posten verdeeld, te wetenWeltevreden, Bekassi, Krawang, Poerwakarta, Drangdan en Tagogapoe.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 533