1138 Bij elk dezer posten trad een Europeesch onderofficier als com mandant op, terwijl bovendien bij eiken post een rijwielher steller werd geplaatst. Het schriftelijk bericht, door middel van deze ordonnansen- posten overgebracht, bereikte in 13 uur en 2 minuten Tjimahi. De snelheid, waarmede dit bericht werd overgebracht, bedroeg: tusschen Weltevreden en Bekassi 2' 24" over de K.M. of 25 K.M. per uur. Bekassi en Krawang 4' 181/2" over de K.M. of bijna 14 K.M. per uur. Krawang en Poerwakarta 4' 42/7" over de K.M. of ruim 14 K.M. per uur. Poerwakarta en Drangdan 9' 255/7" over de K.M. of ruim 61/3 K.M. per uur. Drangdan en Tagogapoe 5' 302/3" over de K.M. of bijna 11 K.M. per uur. Tagogapoe en Tjimahi 3' 462/3" over de K.M. of bijna 16 K.M. per uur. Alvorens uit deze gegevens conclusiën te trekken, dient ver meld te worden, dat het slechtste rijwielmateriaal was inge deeld bij deze ordonnansenposten. Alleen de ordonnans, die van Weltevreden naar Bekassi reed, had een uitstekend rijwiel. Verder moet men in aanmerking nemen, dat de hiervoor ge bruikte wielrijders allen behoorden tot de groep, welke, of we gens mindere geoefendheid, öf wegens mindere physieke ge schiktheid, niet aan den afstandsrit mocht deelnemen. De besten van deze categorie waren ingedeeld op de posten Drangdan en Tagogapoe. Dat de snelheid, bereikt tusschen Poerwakarta en Drangdan, zoo aanmerkelijk verschilt van de andere snelheden, is een gevolg van de groote terreinmoeilijk heden op dat weggedeelte, waardoor groote afstanden te voet moesten worden afgelegd. Over die terreinmoeilijkheden hier onder meer. Wat den afstandsrit betreft, dient in de eerste plaats vermeld te worden, dat aan elk deelnemer was toegestaan, tusschen 4 en 6 uur van. van den 13den Sept., zelf het uur van afmarsch te bepalen. Den vorigen dag was bekend gemaakt, dat elk een kaart kreeg, welke men voor aankomst en vertrek moest laten

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 534