DB ONLUSTEN OP 11.015 BS IN 1905. (Vervolg van Us. 994.) Met een schetskaart. Pl. XXVIII. Het detachement, dat den 18en Aug. per gouvernementsstoom schip „Pelikaan" van Timor Koepang naar Larantoeka (zie de bij het vorige artikel gevoegde schetskaart van het eiland Flo- res) vertrok, bestond uit 50 militairen en 33 pradjoerits, het geheel onder bevel van den len luitenant der infanterie Rijnders. Te Larantoeka, waar men den 19en aankwam, werd beschikt over 45 gewapende politiedienaren onder een Europ. sergant-in- structeur. Na achterlating van een bezetting voor genoemde plaats, ver trok den 21en een detachement van 102 man per „Pelikaan" naar Meloewatoe. De resident en de controleur van Timor ver gezelden de colonne, eerstgenoemde bleef echter aan boord achter. Reeds om 7 uur 's morgens van dienzelfden dag was alles aan wal en werd in de richting van Lekloewo opgerukt in de hier volgende marschorde. 1 groep, sterk 20 militairen spits 1 18 pradjoerits 1 20 militairen 1 18 pradjoerits dokter djawa met ziekenverpleger 8 dwangarbeiders met 3 tandoes 8 pradjoerits-dekking ambulance 7 pradjoerits-achtertroep. De trein volgde onder dekking van 11 man zelfstandig. Oorspronkelijk werd in N.W. richting een vrij steil en moeilijk begaanbaar rotspad gevolgd, dat slechts het marcheeren met éénen toeliet, daarna daalde men in een vlakte af. Al zeer spoedig 't was 9.30 v.m. werd men op een 50 M. hoofdcolonne afstanden tot spits en achtertroep 50 M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 545