1151 Padi, varkens, geiten, kippen en klappers waren in ruime mate aanwezig. Gedurende eenige uren patrouilleerden 2 groepen rondom het bivak; enkele vijanden moesten door deze neergelegd worden. Aan het civiel bestuur werden door de bevolking 10 olifants tanden ter waarde van f 1600 ingeleverd, vele voorlaadge weren (vuursteen) waren buitgemaakt. Voorloopig bleef de troep te Lekloewo om meerdere aanra kingen met de bevolking te krijgen. Yan vijandelijkheden was na den val van Lekloewo geen sprake meer, hoewel het nog enkele dagen zou duren voor de bevol king overal in de kampongs teruggekeerd was en de opgelegde boeten betaald waren. Reeds den 22en, dus den dag na het gevecht, meldden zich het districtshoofd van Wollo (waaronder Lekloewo behoort) met 100 volgelingen en dat van het aangrenzende Lowingo met 50 man. Nog dienzelfden dag kwamen eveneens de hoofden van Ble- panawa hunne onderwerping in het bivak aanbieden, en ten slotte ook die van Lekloewo, waaronder zich de hoofdaanleggers van het verzet bevonden. Deze laatsten, drie in getal, werden gevankelijk naar de „Pe- likaam' overgebracht. Gedurende het transport trachtte een hunner te ontvluchten, waarop hij werd neergelegd. Den 23en werd een tocht ondernomen naar Blepanawa, waai de hoofden blijken gaven van hunne goede gezindheid en onder worpenheid door hunne hoofddoeken aan de voeten van contro leur en colonnecommandant te leggen en dezen een handkus te geven. De troep werd op klappers onthaald. Een boete van 1000 werd in olifantstanden voldaan. Den 24en werd nog maals uitgerukt naar Riang Gomi, Lowero en Lowingo, aldaar was alles eveneens rustig. Aan alle bevelen werd voldaan, de boeten werden betaald. Ook de volgende dagen werd ijverig gepatrouilleerd, totdat op den 26en een groep, die ter overbrenging van een gevangene naar Meloewatoe was geweest, het bericht van den resident van Timor meebracht, dat gedurende de afwezigheid van de troepen van Timor Koepang in nabij gelegen gouvernements kampongs 33 lieden vermoord en hunne koppen gesneld waren, terwijl nog

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 547