1158 den Kornel Oteh, den vorst van Tefnai, bereikt. In de verlaten kampong waren de Nederlandsche vlag, de erkenningsacte en ambtsstok van den vorst aan een staak bevestigd. Yoor de z.g. pasangrahan (in 1903 ge- bruikt) werd een gesneld hoofd aangetroffen. Den volgenden dag meldde zich de zoon van den keizer van Amanoe- bang. Verder viel er noch dien dag, noch de volgende dagen iets bij zonders voor, alleen werd een groot aantal (49) vuursteengeweren buit gemaakt en vernietigd. Den 3en October werd de marsch vervolgd en Kaoniki, de woonplaats van den pretendent keizer van Sonnabait, bereikt. Ook hier was alles verlaten. In een der hutten werden 15 hoofden gevonden, afkomstig van in den nacht van 19 op 20 Augustus te Bipollo vermoorde inboor lingen. Een 10-tal lilah's van 2 c.M. kaliber werd buitgemaakt. Op de hellingen van het Kaoniki gebergte werd een der volgende dagen eene schuilplaats gevonden, waarvan de ongeveer 50 man sterke bezet ting, door hondengeblaf gewaarschuwd, overhaast afgetrokken was, eenige vuurwapens, huisraad en leeftocht in onze handen latende. Door spionnen uit het goedgezinde landschap Mollo geholpen, werd in den nacht van 8 op 9 October getracht eene schuilplaats van den pre tendent-keizer aan de Sie Boen te overvallen. Ook ditmaal werd de troep te vroeg ontdekt, toch mocht het aan de vervolgers gelukken om 7 vijan den neer te leggen en 17 gevangenen te maken. Twaalf geweren, munitie en blanke wapens, alsmede geweer, klewang en kostbaarheden van den pretendent werden buitgemaakt. De vorst zelf wist wederom te ontkomen. Onder de gevangenen en gesneuvelden bevonden zich vele hoogge plaatste volgelingen en familiebetrekkingen van den pretendent-keizer. Terwijl de actie te Kaoniki voortgezet werd, kwam den lOen October de gemengde compagnie van het 13e bataljon onder kapitein Eranssen Herderschee te Timor-Koepang aan, Besloten werd, dat deze afdeeling zich over zee naar Naiklioe zou begeven, om vandaar overland door het goed gezinde Amfoeang zich met de colonne te Kaoniki te vereenigen. Pariti werd tot operatiebaris ingericht. BRIEVENBUS. Tï- „u, TT -R rwanv I üwe bijdrage in goede orde ont- Dirig mil. apo y - val)gen, zal waarschijnlijk in de vol- Luit. kwart. J. Kuyper. gen[[0 aflevering geplaatst worden. Luit. P. A. F. Blom. artikel in goede orde ontvangen. Luit. A. J. Loekemeyer.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 554