KORTE INHOUD. Schema van reorganisatie van het Britsch-Indische Leger door Lord Kitchener geeritiseerd in de januari ahevering van de Unit. Serv. Mag. Schrijver weerlegt de daarin aangehaalde gronden, hoofdzakelijk steu- nende op het denkbeeld „het was niet noodzakelijk, want vroeger ging het toch ook goed". Organisatie van het Britscli-Indische Leger zooals die was, en reor ganisatie door Lord Kitchener voorgesteld. Lord Kitchener begon na overname van het commando in Britsch-Indië onmiddellijk het leger te reorganiseeren en zoodanig te legeren, dat de N W o-rens zoo spoedig mogelijk bezet kon worden tegen een moge lijken 'inval van die zijde. Door hem werd de troepenmacht uitgebreid en de gevechtsvaardigheid verhoogd,zoowel door ontslag van minder goede elementen, als door het aanmoedigen van initiatief der onderaanvoerders, door het geven van veel vrijheid bij de schietopleiding, enz. Behandeling van bepalingen uit de nieuwe wet op de weel-plicht in Frankrijk (twee jarige diensttijd), die invloed hebben op de toekomstige sterkte en organisatie van het leger. Vergelijking van de nieuwe militiewet in Frankrijk met de thans bestaande in Oostenrijk-Hongarije. De nieuwe reorganisatie van het Engelsche leger; indeeling van het I rijk in militaire commandementen. Voorstel tot reorganisatie van het korps „Volunteers," als soldaat hebben volunteers niet veel waarde. Zoowel de geldelijke gevolgen als de verant woordelijkheid voor de oefening moeten door het Gouv. gedragen worden. 1 Schema van onkosten en wijze waarop de oefeningen jaarlijks moeten I 1 plaatshebben. Behandeling der nieuwe legerwet in den Duitschen rijksdag. Beschouwingen over het wetsvoorstel tot reorganisatie der genietroe pen, voorgesteld in eene vergadering van genieofficieren te Olten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 557