9 KOETE INHOUD. Bespreking van het werk: „Studiën zur Kriegsgeschichte und laktik. Der Schlachterfolg. Mit welchen Mitteln wurde e3 erstrebt Tactische oefening op de kaart met het oog op het aanleggen en herstellen van telegraphische en optische verbindingen. Wat er betreffende den aanval in den veld- en den vestingoorlog uit den Eussisch-Japanschen oorlog te leeren valt. Bespreking van een voordracht, gehouden te Brussel door den Majoor van den Greneralen Staf Maes, waarin spreker eene vergelijking maakt tussohen de Fransche en Duitsche methoden van aanval en verdediging, daarbij de Fransche verkiezende, omdat daarbij de opperbevelhebber eerst dan het zwaartepunt van den aanval of van de verdediging be paalt, wanneer hem alle mogelijke gegevens daartoe zijn verstrekt, terwijl hij dan zijne hoofdmacht nog in de hand heeft; dit is bij de Duitsche methode niet het geval. Lof van een ooggetuige in den siag bij Moekden over de wijze van ageeren der Japanners, het onzichtbaar blijven in het terrein, het zich dekken, het goed schieten, zoowel der infanterie als der artillerie en der machinegeweren, het omtrekken, het opsporen van het zwakke punt van den tegenstander. Tactische bespreking van het voorloopig reglement van 1902 be treffende het gevecht. Bespreking van het werk van den Franschen Luitenant-Kolonel Ditte, „Observations sur la guerre dans les coloniesorganisation-execution", met opmerkingen naar aanleiding van den Zuid-Afrikaanschen oorlog.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 563