1? KORTE INHOUD. Beschouwingen met gevolgtrekkingen oyer: le Dichtheid der vuur linie bij de aanvallen der Japanners. 2C Frontaanval. 3e Nachtelijke aanvallen. 4e Regiments- en nationale vlaggen op het gevechtsveld. 5e Gebruik van handgranaten. 6e Voorwaarts gaan van de vuurlinie, onder dekking van het vuur van achterwaarts gelegen troepen, en 7e Vereeniging van machinegeweren tot een batterij bij de Russen. Bespreking van een artikel van den kolonel von Tscharner, waarin betoogd wordt dat Zwitserland ten opzichte van de verdediging der alpengrenzen, uitgezonderd enkele permanente werken, nog zeer ten achter is. Bepaald speciaal geoefende alpentroepen, zooals Frankrijk, Italië en Oostenrijk, heeft dit land niet. Uiteenzetting van wat men onder bereden infanterie moet verstaan. Verwerping van het denkbeeld om deze wapensoort bij het Neder- landsch-Indische Leger in te voeren, in verband met de ondervinding door de groote mogendheden, betreffende samenstelling, bewapening, oefening enz. opgedaan. Overzicht van bereden infanterie bij verschillende legers. Genomen proeven met eenvoudig samengestelde schijven, die bij het treffen omvallen, zoodat de schutter het resultaat van zijn schot ziet, hetgeen de lust tot schieten ten zeerste aanwakkert. Een critische studie over de schietopleiding bij het Zwitsersche leger. Zooals de titel aangeeft. "Waarschuwend woord tegen het al te zeer op den voorgrond drin gende individualisme en verhandeling over den normalen aanval. Bespreking van de brochure van Freiherr van der Goltz, „Die Ausbildung der Infanterie für den Angriff", onderzoek naar de eischen, die men aan den infanterist als individu moet stellen, ten einde voor zijn taak berekend te zijn in de laatste periode van den aanval, wan neer er van leiding geen sprake meer is. 2

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 571