19 KORTE INHOUD. Denkbeelden naar aanleiding van de order van 27 Januari 1905 om trent de veranderingen, gewenscht bij deschietopieidingvoor de infanterie. Opsomming der invloeden op het mikken in den oorlog. Voorstel, om instede van een scherpe een afgeplatte vizierkorrel te bezigen, waar door het mikken gemakkelijker wordt gemaakt en betere uitkomsten te verwachten zijn. Betoog betreffende de wensehelijkheid om het schatten van afstanden bij de infanterie te beoefenen, ongeacht de afstandsmeters. De wijze waarop die oefeningen thans gehouden worOen en de statistiek der uitkomsten acht hij verkeerd. Een nieuw schema van het afstanden schatten bij gevechtsoefeningen wordt aangegeven. Uitvoerige bespreking van het nieuwe Fransche exercitie reglement en de opleiding der infanterie: vergelijking met het Duitsche. Kort overzicht van het ontstaan der bereden infanterie. De Fran sche majoor Giiard beschouwt wielrijders als de beste bereden infan terie, vooral omdat zij niet afhankelijk zijn van paarden c.a., mits de wegen het gebruik van het rijwiel toelaten. De Engelschen gevoel den in den veldtocht van 1881, en later in den Zuid-Afrikaanschen oor log, de behoefte aan bereden infanterie. Als taak der bereden infan terie wordt beschouwdophelderingsdienst, vervolging, achterhoede gevechten enz., in het gevecht treedt zij op als infanterie. Het paard wordt slechts als snel vervoermiddel beschouwd. (Voordracht). Voorstel om de bestaande schietopleiding slechts tot op zekere hoog te te behouden, de rest wordt als munitieverspilling beschouwd. De doelen moeten zooveel mogelijk overeenkomstig de werkelijkheid zijn en het schatten van afstanden moet veel beoefend worden. Nabootsing der oorlogstoestanden bij manoeuvres wordt moeilijk ge acht, doch hiernaar moet, althans meer dan nu het geval is, gestreefd worden om het voorgeschrevene in de reglementen op het manoeu- vreveld zooveel mogelijk overeenkomstig de werkelijkheid toe te passen. Studie over de uitwerking van het infanterievuur op verschillende afstanden en de fouten die de schutters maken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 573