27 KOSTE INHOUD. moeten geven in den gang van zaken en hoe zelfstandig onderofficieren moeten kunnen optreden, waartoe zij eene betere opleiding behooren te hebben. Voorstel om de divisie-cavalerie-regimenten samen te stel len uit 4 eskadrons, daar de verliezen zeer sterk zullen zijn; elders zijn stemmen opgegaan tot inkrimping. Het ontstaan der lichte cavalerie (dragonders), eigenlijk ^bereden infanterie. Voorbeelden hoe het Brandenburgsche korps in 1679 tegen de Zweden en in 1686 tegen de Turken gebruikt werd, nl. als infan terist en als cavalerist. Iets over den tweejarigen diensttijd, waarbij op den voorgrond treedt dat de cavalerist in 4 maanden moet worden afgericht, opgave wat noodig is, om een cavalerist voor den oorlog geschikt te maken, achtereenvolgens behandelende: opleiding, gezag, discipline en oefening. Verhandelingen over: het gebruik vau de sabel te voet en te paaid, voorbereiding tot den aanval, tot het handgemeen, oefening te paard stilstaande en schietoefeningen met de karabijn. Denkbeeld om minder tijd te besteden aan de rijkunst en het exer- ceeren, daarentegen meer aan schieten, velddienstoefening, ophelde- ringsdienst enz. Naar aanleiding van de treurige resultaten van den Russischen op- helderingsdienst in den huidigen oorlog, eenige practische wenken voor de cavalerie. Critiek op het artikel „Ueber Ausbildung des Kavalleristen". (zie boven) Bespreking van het nieuwe Fransche cavalerie reglement, dat zich niet, zooals dat voor de veldartillerie en de infanterie, van het oude heeft kunnen losmaken. Bespreking van het cavaleriereglement. Uitweiding over den hedendaagschen oorlog, waarbij er den nadruk op gelegd wordt, vooral de uitwerking van het snelvuurgeschut niet te overschatten. Bespreking van de taak der zelfstandige cavalerie, in

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 581