29 KORTE INHOUD. vereeniging met rijdende artillerie, vóór en nadat het hoofdleger in contact komt met het vijandelijke. Ondernemingen van de Russische cavalerie tegen de operatielijn der Japanners. Opsomming der goede diensten der Russische veldmortieren, hoewel geen snelvuurgesehut zijnde, en geen moderne richtmiddelen bezittende. De oorzaak der goede diensten moet gezocht worden in gedekte op stelling zoo dat alleen krombaangeschut er met succes tegen aange wend kan worden, terwijl de granaten tegenover bezette plaatsen goede brandstichters zijn. De granaatkartets voldoet niet, daar de springla ding te gering is, zoodat de vulkogels geen voldoende spreiding heb ben en gedeeltelijk in klompen neervallen. Bespreking van eene studie over de taak der belegeringsartillerie tot aan het openen van het vuur, waarbij als aanvalsfront wordt aan genomen een 6 K.M. lang vestingfront met 3 forten en 2 daartusseben gelegen intervallen. Organisatie van de Russische belegeringsartillerie. Tactische beschouwingen omtrent de verschillende gevallen waarin men de artillerie bij de verdediging, zoowel op grootere afstanden als van nabij, moet aanwenden en welke taak zij dan moet vervullen. Verschillende denkbeelden omtrent het gebruik van positiegeschut (artillerie lourde); de verkeerde organisatie in Zwitserland en de or ganisatie zooals die door de officieren van de positieartillerie den 12e Februari te Olten is opgemaakt. In tegenstelling met den schrijver van genoenid artikel voorkeur van Rohne van 4 stukken per batterij boven 6; redenen hiertoe: onkosten, oorlogssterkte aan personeel, betere vuurleiding, beter toezicht per stuk, munitieaanvulling, enz. Zooals de titel aangeeft. Over de sterkte en de waarde der Russische en Japansche zooge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 583