31 KORTE INHOUD. naamde zware artillerie die ia den veldoorlog gebezigd wordt. Eenige voorbeelden over liet gebruik en de uitwerking. Bespreking yan de nieuwe organisatie van de veldartillerie. Beoordeeling van de uitkomsten met modern veldgeschut, verkregen door strooivuur op verschillende doelen. Voorstel van de militaire sub-commissie tot invoer bij de reorga nisatie van 12 batterijen van 6 stukken per divisie. Vrij algemeen wordt 4 stukken per batterij verkozen boven 6, daarom vreest schrijver dat men, om de kosten, 12 batterijen van 4 stukken zal invoeren, terwijl hij aandringt op het behouden van 72 stukken per divisie, omdat het zwakke oelgische leger zijn kracht moet zoeken in talrijke goede ar tillerie. Het voorgestelde personeel is ten eenenmale onvoldoende, waarom schrijver sterke uitbreiding voorstaat, zij het dan ten koste van de infanterie, die later meerdere steun bij de artillerie zal vinden. Overzicht van het Engelsch reglement: „Field Artillery Training 1902. Amended edition 1904" in yerband met gebrek aau dergelijk voorschrift in Duitschland. Opsomming der voor-en nadeelen van 6 en 4 stukken per batterij snelvuurgeschut, gevolgtrekking dat een batterij van 4 stukken ver kieselijker is, mits het aantal stukken per brigade niet worde verminderd. Naar aanleiding van het voorkomende in de 2e aflevering van: Vierteljahrsheft. f. Truppenf. u. Heeresk. 1905, blz. 387-389, iets over de slechte uitwerking van de O.K.; door Russen en Japanners werd meer van G. gebruik gemaaakt; dit vindt oorzaak voornamelijk in de moeiehjke vuurleiding ten gevolge van het terrein en het gebruik maken van goede dekkingen. Vergelijking van Russische en Japansche veldartillerie, wat betreft het geschut i gewicht, projectielen, aanvangssnelheid enz.>, organisatie en het schieten Iets over munitieaanvulling en verbruik van vier leger korpsen, (100 vuurmonden per korps).

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 585