3-3 KOETE INHOUD. Met het oog op de wijzigingen in de bewapening van de Engelsche bereden artillerie, beschouwingen over de soorten van vuurmonden en projectielen bij de bereden artillerie, bruikbaar tegen alle doelen. "Waar schuwing tegen bet alleen invoeren van een nieuwen veldvuurmond. Met het oog op de aanstaande verandering in de bewapening van de Duitsche veldartillerie, voorstel om het aantal vuurmonden niet, of althans niet belangrijk, te verminderen, wanneer tot batterijen van 4 stukken wordt overgegaan. Bij een oorlog met Frankrijk zou Duitschland 3444 vuurmonden kunnen stellen tegenover 1976 Fransche, de laatste bezitten echter kanonterugloop enz.; de voordeelen, daaraan verbon den nog onbekend: in den jongsten oorlog beeft de Japansche artil lerie nog steeds gezegevierd, hoewel deze geen kanonterugloop heeft, daarentegen de Eussische artillerie wel. Voorstellen om de juiste plaats van een batterij te verbergen, door eene gefingeerde batterij in de nabijheid vrij zichtbaar op te stellen en, door het ontsteken van kardoezen of bet afvuren van losse patro nen, gelijktijdig met de scherpe schoten der werkelijke batterij, den vijand te misleiden. Gewicht te hechten aan een goede verkenning van de opstelling der vijandelijke gedekte artillerie, de samenstelling der verkenningspatrouil les en de oefeningen in vredestijd. Iets over bet nieuwe Engelsche veldgeschut, waarvan nog slechts weinig bekend is, maar dat, althans volgens de Army and Navy Ga- zette" no. 2365 2367, het Fransche moet overtreffen, en over de reorganisatie der veldartillerie. Vluchtige bespreking van het tactische gedeelte van het nieuwe exer citiereglement voor de Italiaansche artillerie. Bespreking van het artikel in de „Neue militarische Blatter" (von Glasenapp) no 11 van 1905, waarin de batterij van 6 stukken wordt voorgestaan. Mededeeling dat, volgens courantenberichten, in Duitsch land het aantal vuurmonden van 144 per legerkorps en van 6 per batterij behouden zullen blijven. Bespreking van eenige paragrafen uit het schietvoorschrift voor de Japansche artillerie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 587