- 39 KORTE INHOUD. Vervolg en slot (zie Lit. Overz. 1905I). Korte beschrijving van de in 1899 uitgevonden sneltelegraaf van Pollak Viraa: met aangebrachte verbeteringen, zoodat men thans in staat is 60,000 woorden in het uur te kunnen overseinen. Toevoeging van postduiven aan de cavalerie om bij de ophelderings diensten berichten over te brengen. Berichten door ordonnansen over te brengen zullen in 't geheel niet, of te laat aankomen, wat bij post duiven, die 80 K. M. per uur afleggen, niet het geval zal zijn. Over de indeeling van een telegraafafdeeling per divisie infanterie en bergbrigade in Oostenrijk-Hongarije. Nadeelen tegen het overseinen van bevelen door middel van telegraaf en telefoonde oorlog in Oost- Azië heeft bewezen, dat het onderbreken van de gemeenschap door het vuur van den vijand of' door eigen vuur slechts zelden voor komt en het herstellen spoedig plaats heeft, terwijl dan toch nog altijd optische seinmiddelen en ordonnansen ten dienste staan. Organisatie en uitrusting van de afdeelingen, overzicht van de verschillende op drachten die aan de afdeelingen kunnen gegeven worden. Voorbeelden van het nut van spoorwegen voor het opvoeren van troepen, materiaal enz. bij oorlogsoperatiën, verslag over het spoorweg projekt van Rusland ten opzichte van Centraal-Azië. Betoog, dat de Russische regeering verzuimd heeft gebruik te maken van de waterwegen in Siberië om troepen naar Mandschoerije over te voeren. Beschrijving van een veld-luchtspoorweg, de voordeelen boven een grondbaan, toepassing in Italië. Theorie over de zoeklichten, het gebruik er van en eene korte be schrijving van enkele systemen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 593