43 KORTE INHOUD. Strijd over de wijze waarop Denemarken het best zijne zelfstandig heid zal kunnen bewaren. De eene partij wil het leger en de vloot vermeerderd en verbeterd zien, de tweede zoekt het in de versterking van de hoofdstad Kopenhagen, terwijl eene derde partij eenvoudig neu traliteit tegenover het buitenland predikt. Ondervinding op het oorlogsterrein in Mandsjoerije opgedaan omtrent het onpractische in de kleeding en uitrusting bij liet Russische leger. Opgave in details van de bezuiniging, welke aan het departement van oorlog als in het leger, noodig zijn. Voorstel in verband met legerbezuinigingen ten opzichte van in krimping van het zoogenaamde „Army Service Corps", waartoe o.a. behoort het transportwezen en dat zich door den Boerenoorlog ont zettend heeft uitgebreid en zich nog wel meer zou willen uitbreiden. Verhandeling over de mindere voedingswaarde en verteorbaarheid van visch in vergelijking met ruudvleesch, wat eiwit- en vetstoffen aangaat. Berekening van onkosten om den Duitschen soldaat zeevisch te verstrekken (zoetwatervisch is te duurt en de aan die verstrekking verbonden moeielijkheden. Gevolgtrekkingen. Proeven (van af 1860) om in Rusland bij marschen en manoeu vres den troepen zoo spoedig mogelijk warm eten te verschaffen. Resultaat invoering van twee typen van veldkeukens, (tweeradige voertuigen) die in den huidigen oorlog zoo goed voldaan hebben, dat het zelfs mogelijk is geweest minstens ééns per dag de in voorste linie vechtende troepen van warm eten te voorzien. Wedstrijd in het maken van brood om te velde medegenomen te worden, waarbij o. a. als voorwaarde gesteld was, dat het brood, na 30 dagen medegevoerd te zijn, nog goed eetbaar moest zijn, waaraan echter door geen enkele inzender voldaan werd. De wijze waarop een leger in een modernen oorlog van al het noo- dige zal moeten worden voorzien.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 597