45 KORTE INHOUD. Over de moeielijkheid om in tijd van oorlog voor eene goede ver pleging van een leger te zorgenliet ook bij het Duitsche leger in den oorlog van 70/71 zeer veel te wenschen over. Sedert is daar veel studie van gemaakt. Korte bespreking van eene brochure van den generaal v. Frangois, getiteld„Feldverpflegungsdienst bei den höheren Kommandobehörden." Yervolg en slot (zie Lit. Overz. 1905II). Wijze waarop eerst door aankoop van paarden aan de Kaap en later in Argentinië (beide soorten voldeden niet) in de behoefte voor de troepen in Zuid-West-Afrfka, d.w.z. tot aanvulling van het contingent, dat door de fokkerijen in Duitsch-Zuid-West-Afrika zelf geleverd wordt, voorzien werd. Verslag van de wijze waarop de fok kerij aldaar geregeld was en de gekoesterde verwachtingendoor den opstand is echter veel verloren gegaan. Denkbeelden van den schrijver wat hij nog zou wenschen, ook om later paarden te kunnen uitvoeren, zelfs voor remonteering van de Duitsche cavalerie. Het trainen van een paard voor afslandsritten, zooals dat door den luitenant Bausil gedaan werd (genomen uit: „Paris-Rouen-Dauville"). Opmerkingen, hoofdzakelijk naar aanleiding van de voeding bij het trainen, over het artikel: „Dauerritte". (Zie hierboven). Bespreking van de aldus getitelde brochure. Gebruik van electriciteit voor dressuur van paarden, die onwillig zijn of kuren hebben, reeds in vele inrichtingen beproefd. Beschrij ving hoe de ruiter den stroom aanbrengt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 599