47 KORTE INHOUD. Vergelijkende studie van de voornaamste rijscholen in Europa. Vermindering van liet budget voor remonteering en paardenfokkerij in Frankrijk over 1904 en 1905. Resultaat van de stoeterij in 1902. Middel ter voorkoming van het ontijdig ontbranden van de lading, tengevolge van het terugslaan van brandende gassen van het voor gaande schot. Hoewel reeds sedert 1895 besloten is tot het aanschaffen van snel- vuurgeschut, is ten eerste gebleken, dat de particuliere industrie in Amerika te kortsehoot. Pogingen om zich bij binnen- en buitenlandsche fabrieken te voorzien, waarna ten slotte oen model vastgesteld is genaamd „Ordnance Department Modell 1902" Een aantal kannonen besteld, hoe wel de constructie van sommige onderdeelen nog niet, geregeld was, met dat gevolg, dat nog geen enkel kanon afgeleverd is. (Bij Ehrhardt waren er 50 besteld). Vergeefsche pogingen tot oplossing van het vraagstuk om bij de veldhouwitsers een constructie te bedenken, waarbij de affuit een vasten stand verkrijgt, echter zonder gebruikmaking van de automatische in richting tot beperking van den kanonterugloop bij grootere elevatie, terwijl toch ook de vuurmond den grond niet mag raken. Die bepor king van den terugloop toch geeft zoo veel meer druk op as, raden en affuit zelve, dat het weerstandsvermogen zooveel moet worden opgevoerd, wat weer zwaarder materieel ten gevolge heeft, terwijl de raden te diep in den grond dringen. Zooals de titel aangeeft. Beschrijving van een brisant-granaatkartets, door de „Rheinische Metallwaaren-und Maschinenfabrik" te Dusseldm-p, volgens voorstellen van dea le Luitenant der Nederlandsche Veldartillerie P. D. van Essen geconstrueerd. Deze G.K., die bij aanslag de werking nabijkomt van een brisante scherfgranaat, behoudt bij tijdvuur de eigenaardige voor- deelen tan de kamergranaatkartets. Ontvouwing van de redenen waar om aan een dergelijk projectiel behoefte bestond.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 601