49 KORTE INHOUD. Aanschaffing bij vele staten van nieuw artillerie materieel bij buiten- landsche fabrieken; gewoonlijk worden de proeven gehouden vóór men tot definitieve aanschaffing overgaat. Betoog over de quaestie of naast het vlakbaangeschut in den veld- oorlog krombaangeschut onontbeerlijk is: beschrijving van de verschil lende houwitsers, systeem Ehrhardt met automatisch werkende kanon- terugloopverkorting, al naarmate de elevatie grooter wordt. Beschrijving van den Italiaanschen korten houwitser van 28 c.M., volgens welk model het Japansche belegeringsgeschut van 28 c.M., type Koka, vervaardigd is. Betoog, dat de artillerie zich moet losmaken van dekking in het terrein, daar zij anders te laat komt voor de momenten dat men den vijand afbreuk kan doen, reden waarom moderne artillerie van schil den moet voorzien zijn. Vervaardiging van een quadrant volgens twee verschillende metho den, om den graad van nauwkeurigheid der verdeelingen te vergrooten. Bespreking van het geschut, door Krupp op de wereldtentoonstelling te Lüttich geëxposeerd, bestaande uit veld- en berggeschut en veld- houwitsers. Korte beschrijving van het nieuwe veldgeschut, met opgave van gewicht, projectielen enz. Beschrijving van 10.5 en 12 c.M. veldhouwitsers met kanonterugloop. Beschrijving van een bij de firma A. en R. Hahn te Cassel ver vaardigd instrument tot het meten van springhoogten bij Gr.K. Mededeelingen omtrent den stand van het automatische geweervraag- stuk en proeven met het automatische Rexer- en Hollé-geweer. 4

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 603