51 KORTE INHOUD. Proeven in Oostenrijk genomen met automatische repeteeruistolen 9 soorten successievelijk beproefd, nog in beproeving 3 soorten; een beslissing wordt echter spoedig verwacht. Ontvouwing der redenen waarom het wenschelijk geacht wordt aan het Mannlicher repeteergeweer eene inrichting te maken, die den man waarschuwt wanneer het magazijn leeg is. Beschrijving en werking van zulk een waarschuwer. Eenige beschouwingen omtrent vestingen en eene opsomming van de vragen die nog opgelost moeten worden na de publicaties van de belegering van Port Arthur; betoog, dat automatische geweren in den vestuigoorlog gebruikt moeten worden om op de zwakste punten van de linie den stormaanval af te slaan. Beschouwing over het veelvuldig poetsen van het geweer met gebruik making van het pompkoord zonder mondingbeschermer en karnergeleider; slijting van den loop aan de monding en aan den kamerrand. Het eerste heeft ten gevolge dat het kaliber vergroot wordt, terwijl het laatste klem ming van den patroonhuls veroorzaakt, zoodat de grendel niet of zeer lastig geopend kan worden. Opgave der middelen ter voorkoming daarvan. Beschrijving van het nieuwe geweer „Springfield" met eenige bal listische gegevens. Opmerkingen omtrent de fouten die bij berekeningen in de praetijk begaan worden, betreffende: le De bestreken ruimte. 2e Geschatte afstanden. 3e De waarschijnlijke afwijkingen. Toepassingen. Onderzoek naar de waarde van beton bij het maken van verdedt gingswerken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 605