61 KORTE INHOUD. Bespreking naar aanleiding van het artikel in de Januariaflevering: „Onnoodige bestuursuitgave" van den Heer D. G. Stibbe. Volledig overzicht van het inlandsch bestuur, zoowel op legende als op ge schiedenis berustende, in de onderafdeeling Loeboe Sikaping en Rau, om als basis te dienen voor eene later wellicht in te voeren betere bestuursorganisatie ter Sumatra's Westkust. Betoog om de Molukken, die tot nu toe 7 a 8 ton per jaar kosten, productief te maken, daartoe onze hoofdvestiging op Amboina te verla ten en over te brengen naar het eiland Seran. Volgens berekening zou de afdeeling Wahai, alleen aan rijst, 15 millioen gulden per jaar kunnen opbrengen. De werkkrachten te verkrijgen door emigratie van Javanen, desnoods onvrijwillig, terwijl de exploitatie geheel onder staatstoezicht moet staan. Van die 15 millioen gulden zouden er -j- 6 in 's lands kas stroomen. Eene militair-geschiedkundige, aardrijkskundige en staathuishoud kundige studie over Zuid-West-Afrika. Vervolg en slot. (Zie Lit. Overz. 1905II). Verhandeling over de verschillende goede karaktereigenschappen voor den veldheer en hoe men die eigenschappen kan ontwikkelen; volgens Clausewitz' „Buch vom Kriege." Redenen waaraan de tegenspoed van het Russische leger te wijten wa ren a.o. aan onvoldoende en haastige voorbereiding tot den oorlog enz., zooals in hoofdzaak aan de opleiding van den soldaat in 't algemeen en van den reservist in 't bijzonder. Eenige aanhalingen van Russische officieren op het oorlogsterrein over de waarde der Russische soldaten Schema van recrutenopleiding, zooals die in de gegeven omstan digheden bij de depotbataljons gewenscht is, vooral met het oog op het zooveel mogelijk geschikt maken van den man om desnoods dadelijk te velde te kunnen trekken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 615