63 KORTE INHOUD. Beknopte karakteristiek van den Russischen soldaat en den officier. Volgens: „The foreign service army" verlaten ongeveer 65 °/0 van de manschappen den dienst zonder een ambacht te verstaan om den ver deren strijd om het bestaan behoorlijk te kunnen aanvaarden, in ver band daarmede voorstel om van die sol laten flinke werklieden te maken, met vooruitzicht op pensioen. Voordeelen voor het rijk om vele artike len, die thans aan het leger door particuliere inrichtingen worden gele verd, tegen veel minder kosten door het leger zeif te doen vervaardigen. Over de waarde van goed kader in 't algemeen. De kwaliteit van het kader bij de vesting zoowel als bij de beredenartillerie in Ne- derlandsch-Indië is beneden het middelmatige en kan eene vergelijking met het Nederlandsche niet doorstaan. Oorzaken waaraan dit is toe te schrij ven. Verhandeling over discipline, die in het Fransehe volkskarakter niet diep geworteld is, naar aanleiding van eene muiterij onder de kanonniers van een batterij te Poitiers. Vergelijking naar aanleiding van een bezoek aan de voornaamste militaire inrichtingen van onderwijs in Frankrijk, Oostenrijk, üuitsch- land en België, tusschen de methoden van onderwijs in die landen en in Engeland Korte mededeeling hoe in Rusland de opleiding tot officier plaats heeft. Beschrijving van de beide inrichtingen van onderwijs: Cadet- tenkorps en Jonkerschool. Opgave van de 4 verschillende modellen van scheepsgeschut met affuiten en munitiën die van 1893—1904 bij de Fransehe marine zijn ingevoerd en de redenen waarom dit geschiedde. Programma van aanmaak van nieuwe oorlogsschepen, opgave van de sterkte van slagschepen van de Engelsche, Duitsche, Fransehe, Russi sche en Amerikaansche vloten in 1900 en nu, en wat er in die landen nog gebouwd zal worden. De gevolgtrekking, dat Engeland bij eene samenvoeging van twee of drie dier vloten ver achter staat.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 617