69 KORTE INHOUD. Statistische landsgewijze opgave van alle ongelukken door geschut, mitrailleurs en handvuurwapenen of door buskruit, explosiefmiddelen en munitiën veroorzaakt. Beloog van de onmogelijkheid om eene verzoening tot stand te brengen tusschen de beide partijen die zich in het Nederlandsche leger gevormd hebben en die een strijd voeren om het handhaven van het absoluut gezag en de nieuwere richting. Definitie van wat men onder sport te verstaan heeft, indeeiing der lichaamsoefeningen in 2 klassen van sport; tot de eerete klasse worden gerekend die oefeningen, welke geen in 't oog springenden invloed op de waarde van het individu als militair hebben, tot de tweede klasse zij, die zulks wel hebben. Beschrijving en gebruik van een zakboussole, ook geschikt om 's nachts gebruikt te worden, daar naald en plaat fosforesceerend zijn gemaakt. Verschillende oorzaken, die, volgens schrijvers meening, den minder goeden geest, vooral onder de officieren, in het Nederlandsche leger ten gevolgo hebben. Critiek op het aldns luidende artikel van den Kapitein der Infanterie L. W. J. K. Thomson, in de „Vragen des tijds." Denkbeelden van het Eransehe officierskorps omtrent hoogere bevel voering, generale staf, bevordering, militaire scholen, manoeuvres, wiel rijders enz., in het eigen leger. Betoog der wenschelijkheid, om het handgeld voor de vrijwilligers te verlagen, den diensttijd bij de bereden wapens voor de miliciens te verkorten, maar den eersten oefeningstijd te verlengen. Slecht gehalte der vrijwilligers die thans in dienst komen en de immoreele invloed uitgeoefend op de dienstplichtigen. Iet3 over de methoden om doelen aan te wijzen, vaste regels daar voor, ten einde misverstand te voorkomen. Een nieuwe afstandsmeter, waarbij geen berekening en geen ver andering van opstelling noodig zijn en de meting zeer vlug geschiedt. Betoog, dat de officier hoewel hij aan het openbare politieke leven geen deel mag nemen, zich toch kennis omtrent de politiek moet eigen maken, ten einde de jonge recruten, die in de burgermaatschappij door socialistische geschriften als anderszins tegen den militairen dienst worden opgezet, te kunnen begrijpen en hun op doelmatige wijze andere denkbeelden in te prenten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 623