4 VIIAAG 3 Van welke beginselen gaat het V. V. uit voor het gebruik en de indeeling der cavalerie? Versterkingskunst. 1. Geef eene beschouwing over het doel en karakter van tactische steunpunten in eene versterkte stelling. Welke voor- en nadeelen biedt het gebruik van terreinvoorwerpen als zoo danig aan? Waarom zal men in schansen bij voorkeur geen artillerie opstellen? (2 uu^ 2. Eene zelfstandig in een verdedigend gevecht optredende compagnie bestemt aanvankelijk voor de tirailleurlinie 2 sectiën, de oveiblijvende sectiën tot ondersteuningstroep. De ingenomen stelling wordt op vluchtige wijze versterkt. Geef schetsen van de aan te leggen dekkingen, indien voor de gevechtsdekkingen wordt toegepast een tirailleurloopgraaf voor staande schutters, voorzien van geheel overdekte scherfvrije schuilplaatsen en de afwachtingsdekkingen geheel open zijn. Grondwaterstand op 8.8 M. beneden het maaiveld. (Te schetsen een plattegrond op schaal 1/500, en de noodige dwarsdoorsneden op 1/100). (1 uur). 3. Wat, zijn de vereischten voor goede communicatiewegen welke breedte en helling kunnen zij naar gelang van hunne bestemming hebben en wat valt op te merken omtrent uithaal- plaatsen en lusten, dit laatste toe te lichten door schetsen. (3/4 uur). 4. Welke verschillende stelsels worden gevolgd bij de inrich ting van den gordel bij moderne gordelvestingen Geef eene beschouwing over de voor- en nadeelen aan de verschillende stelsels verbonden. uur) 5. Eene borstwering van nevenstaand profiel wordt gesneden door een weg, breed 3 M.; de as van den weg maakt een hoek van 60 met de richting van de vuurlijn. ITet punt van die as, dat loodrecht onder de vuurlijn ligt, ligt op 0.3 M. hoogte,' teiwijl van dat punt af de weg in de richting van de gracht naai beneden helt onder 1/6 en in de andere richting horizon-

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 630