7 plan ten gevolge van klimatologische, technische en financiëele moeilijkheden. Overname der bezittingen v/d. Pan. Mij. door Amerika. Moeilijkheden met Columbia. Invloed, welke de ope ning kanaal zal uitoefenen op den wereldhandel. Strategische beteekenis voor de maritieme operatiën van N.-Amerika. Fransche Taal. IT/2 uur- Maak een opstel over een der drie volgende onderwerpen en behandel daarin de opgegeven hoofdpunten. cc. Telegraaf en telefoon in dienst van het leger te velde. 1. Noodzakelijk dat bevelhebbers zoo spoedig mogelijk bekend zijn met de resultaten van verkenningen, voorvallen op ver schillende punten van het gevechtsveld, enz. 2. Welke middelen staan hun daartoe ten dienste? 3. Onder deze middelen nemen een eerste plaats in de tele graaf en de telefoon. 4. Is de electrische gemeenschap moeielijk of gemakkelijk tot stand te brengen? 5. Gevaar voor onderscheppen van berichten. 6. Militaire telegraaf- en telefoondienst in ons leger. b. De naijver tusschen Engeland en Rusland. 1. Twee grootmachten, welker belangen elkander op ver schillende punten (welke?) raken. 2. Engeland maakt gebruik van het gebonden zijn van Rusland. 3. Doel van het Engelsch-Japansch verdrag. 4. Hoe beschouwen Rusland en zijn bondgenoot Frankrijk dit? 5. Wat zal de toekomst brengen? c. Bereden Infanterie. 1. Definitie van bereden infanterie. 2. Waar gebezigd en met welke resultaten? 3. Bestaan er tegenwoordig nog bereden-infanterie-organisa- ties? Met welk doel zijn die opgericht? Kunnen andere hulp middelen niet tot dat doel leiden? 4. Acht gij bereden-infanterie voor ons leger noodig of ge- wenscht Engelsche Taal. H/s uur. Maak een opstel over een der volgende onderwerpen en be handel daarin de aangegeven hoofdpunten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 633