9 2. Ontzettende uitbreiding van handel en nijverheid. 3. Eerste stappen van Duitschland op dezen weg. 4. Gelegenheid tot het verwerven van Koloniën. 5. Welke Koloniën werden bij slot van rekening verkregen. 6. Zijn die Koloniën geschikt voor het sub 1 genoemd doel. 7. Kolonisatorische aanleg der Duitschers onder Duitsche vlag. 8. Toestanden in de verschillende Koloniën. 9. Waarschijnlijke toekomst der Koloniën, ook in verband met Duitschlands positie als wereldmogendheid en zeemacht van beteekenis. b. De opstand in Hereroland. 1. Oorzaken. 2. Onmiddellijke gevolgen. 3. Middelen ter plaatse aanwezig ter onderdrukking. 4. Verdere maatregelen door Duitschland genomen. 5. Is het doel met de sub. 4 bedoelde maatregelen bereikt, ten koste van de geringste uitgaven in geld en menschenlevens. 6. Conclusiën uit het verloop van den opstand te trekken. c. De noodzakelijkheid van liet bezit van kolenstations voor eene wereldzeemacht. 1. Elk stoomschip moet zijne kolenruimen op bepaalde tijden kunnen aanvullen. 2. Voor het oorlogschip is dit nog eerder noodig. 3. Tegenwoordige neutraliteitsopvattingen, kolen als oor logscontrabande. 4. Operatiën buiten eigen wateren onmogelijk zonder verze kerde kolenaanvulling. 5. Hoe die kolenaanvulling te verzekeren. 6. Mogelijkheid van het meevoeren van kolenschepen, van het kolenladen in volle zee, in neutrale territoriale wateren. 7. De sub 6 genoemde middelen zijn alleen noodhulp. Alleen het bezit van stelselmatig over den oceaan verdeelde, versterkte kolenstations, waarborgt vrijheid van beweging. Maleische taal. VU A AG 1. H j2 uur. Vertaal in het Maleisch met Latijnsche karakters:

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 635