10 Ten eerste dus stel ik voor de wagens, die wij hebben, te verbianden opdat de lastdieren niet onze aanvoerders worden, maar wij onzen marsch zoo voordeelig mogelijk voor het leger kunnen inrichten. Laten wij de tenten tegelijkertijd verbranden, zij verschaffen ons last om ze mee te nemen en hebben geen nut noch voor den slag, noch voor de levensmiddelen. Daarenboven moeten wij van de andere gereedschappen al het overbodige wegdoen, behalve hetgeen wij bezitten ten behoeve van den oorlog of voor spijzen of drank opdat eene zoo klein mogelijke afdeeling voor de pakkage hebbe te zorgen terwijl zooveel mogelijk manschap pen onder de wapenen zijnwant het goed van de overwon nenen komt immers toch, zooals gij weet, in vreemde handen, maar als wij overwinnen, dan worden de vijanden zelve onze lastdragers. VRAAG 2. i/2 uur. Transcribeer met Maleisch-Arabische karakters: Sjahadan sakali peristiwa maka dhtang cahabat Mirzaban dari negeri Balchi karena ija bijaperi bernijaga di sana maka di per- djamoenja makan dan minoem akan marikaïtoe bermoela boe- roeng doewa ekor itoepon ada tergantoeng hampir kapalanja maka tijoeng itoepon berkatalah pada koetika itoe saperti jang di adjarkan oleh sahaja itoe demi di den gar oleh djamoenja itoe maka ijapon tersennjoem seraja menoendjoegkan kapalanja ber- pandang-pandangan sama sendirinja maka oedjar saorang dari pada marikaïtoe hej cohbatkoe adjaib sakali hamba tahoekah toeanhamba akan arti kata2 boeroeng itoe maka sahoet Mirzaban jang saekor itoe tahoe hamba akan bahasanja tetapi tijada hamba tahoe akan arti kata2 boeroeng itoe jang berbahasa ne geri Balchi toeanhamba katakanlah artinja.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 636