92 „keloos, voor een deel waren zij in het rood, voor een ander deel „waren zij in het zwart gekleed, elke afdeeling aangevoerd door „2 man, één in het wit en één in het rood, alles ging daar zeer „geregeld toe. „Er kwamen aflossingen aan en de afgelosten keerden in goede „orde naar de vallei terug. „De munitieaanvoer was ook geregeld en later in het gevecht, „dat bij de retraite als het ware echelons ge wij ze gevoerd werd, „ging alles op commando en zonder wanorde." De opdracht voor de marechausse's luidde: zoo mogelijk door vuur uit repeteerkarabijnen het eventueel oprukken onzer troe pen in de vlakten van Beradin steunen en den vijand nadeel toebrengen. Een gelijke opdracht kreeg de 3e compagnie 3e Bataljon, die daartoe het Z. deel van den hoogtekam W. van Tjot Tjako moest bezetten (afstand tot den grooten weg naar Lam-Pisang 800 M.). De sectie artillerie werd eene stelling aangewezen op een smal zadeltje, dicht bij het bergplateau ten Z. O. van bedoelden hoogte- kam, van waar zij een volkomen vrij schootsveld had over de geheele vlakte van Beradin en ook de vijandelijke stellingen op den bergrug ten W. van de vallei, van af die op den noordelijken top bij kg. Lam-Oedjoeng tot en met die van Boekit Seboen, werk zaam onder vuur kon nemen. Ten slotte werd de le compagnie van het 3e Bataljon (repeteergeweren) in stellling gelegd op den zelfden hoogterug, O. Z. O. van kampong Gemi Roi, zuidelijk van den Glé Gëuting. Ook het 3e Bataljon had bij het innemen zijner posities putten ontdekt. Natuurlijk werd daaruit onmiddellijk de geheele colonne van water voorzien, alhoewel reeds 's nachts daarvoor maatre gelen waren getroffen; om 12 uur was nl. de intendant der co lonne met de te verzamelen transportkoelies en alle voorhanden watervaatjes naar Ketapan Doewa gezonden, terwijl 's morgens na het ontbijt de luitenant kwartiermeester met de overige koelies derwaarts toog om voor dien dag verder hetnoodigete fourageeren. Paarden en muildieren werden eveneens naar beneden gebracht om gedrenkt en gevoederd te worden. Uit de verschillende stellingen werd door geweer- en geschut-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 104