96 Half acht marcheerden de 3 compagnieën van het 14e Batal jon eindelijk af naar Lam-Isi, met opdracht, om, na de daar ge legerde compagnieën met artillerie en ambulance aan zich te hebben getrokken, met het geheel in Z. richting op te rukken den Zuid Westrand van Lam-Gemoek en de O. W. en Z. randen van Lam-Roekam te bezetten. Na de brug over de Tjoet Manjang te zijn gepasseerd, werd het hooge terrein naar Lam-Isi gevolgd en die kampong te 8u. 20 v.m. bereikt, zonder door den vijand te zijn lastig gevallen. 8 u. 40' v.m. marcheerde het geheel van Lam-Isi af. Eene compagnie zou den Z. W. rand van Lam-Gemoek en den W. rand van Lam-Roekam bezetten, een tweede de Z. en Z. W. rand van die kampong, een derde haar Oostrand. De compagnie Weustmann werd vaste dekking voor de artil lerie, teiwijl eene compagnie van het 14e Bataljon de algemeene reserve vormde. Bij het deboucheeren uit Lam-Isi kregen de troepen eenige schoten uit Lam-Gemoek, terwijl [de compagnie, die den W. rand van Lam-Roekam occupeerde, vrij hevig uit de heuvels ten W. van Lam-Oedjoeng beschoten werd. 9 u. 30' waren de verschillende stellingen ingenomen. De reserve stelde zich in het Oostelijk deel van Lam-Gemoek op en de sectie artillerie met hare dekking op de sawah ten Z. daarvan. Intusschen had de bevelhebber om 7 u. 45' v-m. de cavalerie zelfstandig verkennend in de richting van Lam-Pisang gezonden. De opdracht was, het terrein aan beide zijden van den weg Lam- djamoe-Boekit-Seboen tot aan den voet van de zijwaarts gelegen heuvelruggen te doorzoeken en van de resultaten den algemee- nen bevelhebber, door tusschenkomst van den commandant van het 5e Bataljon, te berichten. De cavalerie rukte in draf op naar Pakan-Badak, gevolgd door 3 compagnieën van laatstgemeld bataljon met eene sectie Berg- artillerie. De colonne Laceulle had order, stelling te nemen in den Z. rand van Lam-Goe-Oe en daar nadere bevelen af te wachten. Het ageeren moest zooveel mogelijk in verband met de colonne v.d. Noordaa geschieden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 108