98 ker, alg. stb. No. 31845, die de kampong tot op 150 M. over de open sawah naderde, constateerde, dat in bedoelde rand een zwaar bezette versterking lag. De spits der cavalerie had inmiddels in de richting van passer Oleh-Gli (W. van Rimah) verder verkend en veel vuur uit eene aarden versterking a cheval van den weg tusschen Lam-Belang en Lam-Pasei gekregen. Zoowel spits als rechter doorzoekingspatrouille werden voor- loopig gedekt opgesteld en aan den luitenant Lisnet opgedragen om met een viertal cavaleristen eene verkenning te maken langs den voet van den oostelijk gelegen heuvelrug, ten einde van uit de flank de kampongs Rimah, Lam-Pisang en Biné-Kroeng waar te nemen. De patrouille vond de kampongs Rimah N. en Z. onbezet. Eene zware rawah belette haar het oprukken naar Lam-Pisang. Yan een en ander werd den bevelhebber kennis gegeven. Het 5e bataljon had in Lam-Goe-Oe zeer beduidend vuur ge kregen uit eene in den Z. W. rand van die kampong gelegen versterking, die door de cavalerie te voren niet opgemerkt was, en uit het heuvelterrein bewesten van Lam-Oedjoeng. Eene kleine bende was zelfs zoo overmoedig, dat zij zich tot op 100 passen vóór onze in den noordrand in stelling liggende troepen waagde om het vuur daarop te openen. Een paar op last van den kapitein Linck afgegeven salvo's waren voldoende hen te doen wijken. De sectie bergartillerie, die met ééne compagnie in stelling ge* komen was in den hoogen aarden Z. rand van Lasan, had de vijandelijke stellingen, vooral die in het W. heuvelterrein, onder vuur genomen. Dit vuur en dat van het oprukkende 14e Bataljon deden den vijand zijne posities daar ontruimen en in Zuidelijke richtingwijken. Intusschen hadden zich achtereenvolgens bij overste Laceulle gemeld: 1 sectie bergartillerie, 3 sectiën Europeanen van het 6e Bataljon onder den kapitein Jochems en 10 minuten later de le compagnie van dat korps, die, zooals we boven zagen, dooi den bevelhebber waren nagezonden. Op dat moment, 9 u. 30' v.m., was den majoor van der Noordaa last gezonden, Lam-Oedjoeng te bezetten en ook werden dien hoofd-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 110