104 De stelling der troepen na het gevecht was dus a. in Lam-Pisang en Bineh-Kroeng. 3 Compagnieën van het 5de Bataljon. 2 3/4 idem idem 6e idem. 1 idem idem 7e idem. 2 Sectieën bergartillerie. b. te Pasar Oleh-G-li. 2 compieën van het 14de Bataljon. 1 sectie artillerie. c. te Pakan-Badak 1 compagnie van het 9e Bataljon. d. te Lam-Asam: 1 compagnie van het 9e Bataljon. e. te Lam-Pasei (Pantai-Abee). 5 sectiën v/h. 6e Bataljon 1 sectie artillerie. f. in het bivak op den Toean Tjot Tjako. 2 compagnieën van het 3e Bataljon en 1 sectie artillerie. g. 1 compagnie van het 5e Bataljon te Lamdjamoe, voor transportdienst, 1 u. n.m. was de overste van Heutsz met zijnen Chef v/d Staf onder dekking van 1 sectie infanterie naar Lam-Pisang afge daald en nu keerde hij na eene bespreking van den stand van za ken naar Koeta Radja terug, na order gezonden te hebben aan den overste Hansen, om ook 2 compagnieën van het 3e, de genietroe pen en de marechaussee van den Tjot Tjako huiswaarts te zenden. Ook de niet genoemde troepen van het 7e en 9e Bataljon wer den per extra trein van Koeta-Radja naar den Kraton vervoerd, wat zeer in het belang was van de verpleging, die in sommige opzichten nogal te wenschen overliet. Eene compagnie van het 9e Bataljon had 's morgens geen brood en rijst ontvangen, de zendingen koffie en thee waren ontoerei kend geweest en de bereden ordonnansen waren wegens afwe zigheid van voeder voor hunne paarden naar Lamdjamoe te ruggekeerd. l1/2 idem 7e

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 116