105 Aan den commandant der in Lam-Pisang bivakkeerende troepen, den overste Laceulle, werd nog den last verstrekt, om in den vroegen morgen van den 25en te trachten de vijandelijke stelling Lam Tjroeng-Boekit Seboen bij verrassing te nemen. Daartoe rukte 's nachts te 3^2 u. v.m. 2 compagnieën van het 6e en 1 compagnie van het 5e Bataljon uit. Toen zij ter hoogte van Beradin werden aangeroepen en dus ontdekt waren, werd naar het bivak teruggekeerd. De verliezen onzerzijds bedroegen den 24en bij het 5e Bataljon 1 Eur. en 1 inl. fus. gesneuveld, de kapitein Boer, 10 Euro peanen en 2 inlanders gewond; bij het 6e Bataljon: 1 Eur. fuselier gewond; bij de cavalerie: gewond de le luitenant P. H. Lisnet; 1 officiers- en 1 troepen paard, 2 gewonde rijkspaarden moesten worden afgemaakt en 1 liep naar den vijand over. Yan de artillerie bij de colonne van der Noordaa, 1 Eur. kan. gewond bij de colonne Laceulle, 1 Eur. korp. en 4 kanonniers idem, waarvan 2 door het ontijdig springen van een granaat. In het huis van Oemar werden een paar kleine kanonnen, meu bilair enz. aangetroffen, welke zaken, evenals eenige correspon dentie van Oemar later werden medegevoerd, terwijl in verschil lende huizen eene groote voorraad padi aan de vlammen werd prijsgegeven. In het bivak op den Tjot Tjako viel niets bijzonders voor. 25 Mei. Yan het niet gelukken der verrassingen van Lam Tjroeng en Boekit Seboen werd te u. v.m. door den bevelhebber te Lamdjamoe bericht ontvangen. De kolonel Stemfoort nam zich voor den vijand zoo mogelijk dezen dag uit de heuvelstelling B. Seboen, Lam-Poelau-Lam- Tjroeng-Daman te verdrijven. Drie bataljons met de noodige hulp wapens zouden aan de actie deelnemen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 117