107 Yijf sectiën kwamen in stelling op de heuvels, terwijl een peloton en de ambulance aan den voet daarvan bleven. Wel is daarna nog voortdurend gevuurd uit de heuvelverster king Boekit Seboen, maar verliezen werden daardoor nagenoeg niet geleden. 91/2 u. v.m. was de stelling ingenomen, toen 5 minuten later 21/2 compagnie van het 7e Bataljon onder den majoor Jacobs zich ter beschikking van den majoor Yeeren stelden, om bij mogelijk voorwaarts rukken tot ondersteuning te kunnen dienen. In gevechtsformatie werd dit detachement mede aan den voet der reeds bezette heuvels opgesteld. Ten einde ook Boekit Seboen van die heuvels te kunnen be schieten, verzocht de colonnecommandant te 9 u. 45' eene sectie artillerie, en tevens inlichtingen aangaande de opstelling- der verschillende troepengedeelten ongeveer een uur later werd antwoord bekomen; artillerie kon niet gezonden worden. Op de O. heuvels deed de bivakcommandant van den Tjot Tjako de daags te voren door de marechaussee bezette positie door eene sectie onder den luitenant W. de Boer innemen; voor de artillerie werd in het Z. W. deel van het bivak eene stel ling gemaakt. 7 u. 20' opende zij van daaruit het vuur op Atjehers die zich van Tandjong naar Bt. Seboen bewogen en eenige oogenblikken later schoot zij zich op de versterking van dien naam in. De sectie de Boer kreeg opdracht een sein te geven als het, in verband met de troepenbewegingen, noodig was het artil lerievuur te staken. 10 u. 45' v.m. was het bivak met den post Ketapan Doewa in optische seingemeenschap. Hiervan werd verder den geheelen dag gebruik gemaakt om berichten te zenden. De cavalerie was intusschen te 7 u. 20' v.m. uit den Zuid rand van Lam Pisang gedeboucheerd en had de kampong Lam Goe-Oe-Zuid onbezet gevonden. De spits verkende voorts de kampong Beradin en vond alleen den Noordrand van dien kampong zwak bezet, terwijl een zestal vijanden de aan den Zuidrand gelegen versterking verlieten en naar Lam-Poelau vluchtten. Westwaarts echter van den kampong op den heuvel Bt. Seboen Dl. I, 1906. 8

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 119