108 loste eene 25 a 30 man sterke bende, op grooten afstand, eenige schoten op de patrouille van luitenant Happé en gaf door uit dagend geschreeuw van hare tegenwoordigheid blijk. Op het bericht dat hiervan aan den bevelhebber te Lam- Pisang gezonden werd, gelastte deze, dat Beradin door eene compagnie van het inmiddels aangekomen 12de Bat. zou wor gen bezet. De korpscommandat wees daarvoor de 5de compagnie (kolo niale reserve onder kapitein Drijber) aan. Het bericht van de cavalerie bleek alras niet geheel juist. Onder een goed onderhouden kruisvuur, niet alleen uit kam pong en versterking, maar ook uit de W. heuvels, moest de kapitein Dryber zijne compagnie voorwaarts brengen. Voorgegaan door hunnen pelotonscommandant, den len luitenant Thomson, namen een tiental manschappen stormenderhand de versterking en drongen allen verder den kampong binnen. Voor al onderscheidden zich daarbij de bekende hoornblazer Karei, No. 39346/7061 en de fuseliers Beekman No. 38963/602 en van den Wollenberg No. 35276/224. De veroverde stelling werd bezet en het vijandelijk vuur krachtig beantwoord. De aanval had ons één officier (den kapitein Drijber) en 12 min deren aan gewonden gekost. Tot driemaal toe bracht de reeds genoemde van den Wollen- berg onder het flinke vuur des vijands berichten van den com pagniescommandant naar den bevelhebber. Door het bezetten van den kampong was het voordeel verkre gen, dat nu de handelingen des vijands van nabij uit eene bedekte stelling konden worden waargenomen, terwijl de in Lam-Pisang aanwezige artillerie en reserve geen plotselinge beschieting uit die voorgelegen positie behoefde te vreezen. Daar de vijand intusschen door zijn vuur het beloop zijner stelling had kenbaar gemaakt, kon de bevelhebber thans de noo- dige bevelen voor den aanval geven. Naast de sectie artillerie van den luitenant Vrijdag, die sedert 6 u. v.m. bij den Z. rand van Lam-Pisang in batterij stond, werd eene tweede onder luitenant Deibert opgesteld, de sectie onder luitenant Stuffken, die des nachts op den pasar Oleh-Gli had

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 120