117 Het 6e Bataljon had één gesneuvelde en twee gewonden, het 9e twee gewonden en het 12e Bataljon één officier, 13 Eur. en 6 inl. minderen gewond. Bij de cavalerie was een paard gesneuveld en een tweede gewond. De voorgenomen terugtocht der in- en om Lam-Poelau ach tergebleven troepen op Lam-Pisang, had verder zonder stoornis plaats. De luitenant Sandberg verliet op den bepaalden tijd de Bt. Seboen en op hetzelfde uur zond de majoor Okhuizen de artil lerie van Lam-Poelau terug. Een der stukken met de dekking kreeg echter bevel bij den Z. O. hoek van Beradin eene opnamestelling in te nemen, tot dat de laatste infanterieafdeeling zonder stoornis den terugtocht zou hebben aanvaard. Half tien begon de bezetting van Daman daarmede, daarna volgde die van Lam-Tjroeng en ten slotte die van Lam-Poelau. II1/» u- n-m- was de laatste afdeeling binnen Lam-Pisang. Er was geen schot meer gelost. Het bivak op den Toean Tjot-Tjako bleef ook dezen nacht behouden, «venals dat van de compagnie Thijssen in Lam-Pasei. Voorts bleven: In Lam-Asan, één compagnie van het 9e Bataljon, en één compagnie van het 7e Bataljon met ambulance. In Pakan-Badak één compagnie van het 9e Bataljon. Op Pasar Oleh-Gli één compagnie van het 14e en binnen Lam-Pisang: 3 compagnieën van het 5e Bataljon, 23/4.id. van het 6e, 2V2 id. van het 7e, 2 id. van het 9e, 1 peloton van het 12e en 1 com pagnie van het 14e Bataljonvoorts 3 sectiën bergartillerie, één sectie genietroepen en drie ambulances. Aan munitie was verbruikt 6921 Beaumont 94 patronen voor rep. geweren, 104 O. en 196. G. K. T. De nacht ging ongestoord voorbij. Den volgenden morgen werden het 12de Bataljon, een detachement cavalerie, ambu lance en trein aangewezen om van Lam-Djamoe langs den grooten weg van Lam-Goe-Oe te marcheeren en van daar langs het paar-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 129