119 terievuur. De bivakcommandant in Lam-Pasei moest op zijn beurt in stelling blijven tot de troepen van den Tjot-Tjako geheel gepasseerd waren. De cavalerie vond de kampongs Kenoi, Lam-Oehoe en Beradin onbezet en bereikte te half negen Lam-Poelau. Van een vijand werd in den geheelen omtrek niets ontwaard. Eerst te 9 u. 18' hoorde men aan 's vijands zijde signalen op een buffelhoorn en vielen er een drietal schoten. Nu kwamen er langzamerhand meerdere lieden opzetten. Zij bleven echter steeds op eenen eerbiedigen afstand en gaven wat onschadelijk vuur af. De bevelhebber, die zich te Lam-Pisang bevond, gaf daar in middels de noodige bevelen voor den terugmarsch. Deze zou geschieden onder de bevelen van den commandant van het 9e Bataljon, die tot dekking er van kon beschikken over de beide compagnieën van zijn eigen korps, de 21/2 compagnie van het 7e Bataljon en twee van de sectiën berga.rtillerie die in Lam- Pisang gebivakkeerd hadden, alsmede over de reeds vermelde compagnie repeteergeweren. Te beginnen met het 6e Bataljon marcheerden om 10 u. v.m. de overige troepen achereenvolgens naar Lam-Djamoe af om ver volgens per extratrein of te voet Koeta-Radja te bereiken. Ook alle nog aanwezige goederen, munitie enz. werden terug gezonden. De commandant der achterhoede liet de cavalerie voorloopig in het voorterrein, teneinde den vijand het denkbeeld van een teruggaan te ontnemen. Hij wees verder de volgende opnamestellingen aan. Eene sectie artillerie, gedekt door eene sectie infanterie, aan de Zuidpoort van Lam-Pisang-West tot opneming van de cava lerie, indien deze uit het gebergte beschoten mocht worden; één peloton repeteergeweren in den Zuidrand van Bineh-Kroeng en Lam-Pisang-West, dat 3 minuten na een afgesproken signaal tot branden moest teruggaan, het andere peloton repeteergewe ren ten N. W. van Lam-Pisang. Zoodra de geheele compagnie repeteergeweren vereenigd was, moest zij met de genietroepen op Pakan-Badak terugtrekken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 131