194 Heeft nu zoo'n autoriteit de beschikking over een motorwa gen, dan zullen niet alleen die gelden tot een minimum gere duceerd worden, doch ook zal niet zooveel tijd verloren gaan met heen en weer reizen, want de auto stelt hem in staat de oefeningen in de meeste garnizoenen van zijne afdeeling bij te wonen en denzelfden dag weer op zijn standplaats terug te we zen. Beschouwen we in dit opzicht eens nader de toekomstige brigade in de tegenwoordige 2e Mil. Afd. op Java. Standplaats van den Brigadecommandant zal worden Magelang; behalve daar zijn veldtroepen gelegerd te Willem I, Semarang, Salatiga, Djokja karta, Soerakarta en Poerworedjo (indien n. 1. de compagnie, die thans tijdelijk te Tjilatjap is, van daar zal zijn teruggekeerd); al die garnizoenen zijn Salatiga slechts gedeeltelijk vanuit Magelang per spoor of stoomtram te bereiken. Hoeveel tijd verloren gaat indien de Brigadecommandant, gebruikmakende van spoor en tram, bv. ten 7 u. v. m. in een der genoemde garnizoenen aanwezig wil zijn tot bijwoning van een oefening, die bv. ten 3 uur n. m. is afgeloopen, blijkt uit het ondervolgende staatje. Garnizoe nen. Ie dag. 2e dag. 3e dag. Toelichtingen. Willem I Uit Magelang 12 u. 45 n.m. te W. I 3 u. 31 n.m. (eerste tram uit M. te 10 u. 16 te W. I). Overnachten te W. I. Bijwonen der oef. (laatste tram n. M. te 12 u. 27 uit W. I. Overnachten te W. I). Terug n. stand plaats. Vertrek 5 u. 51 v. m.; aan komst te M. 8 u. 11 v. m. N.B. Gebruik gemaakt van de thans gel dende dienst regeling. Semarang. Uit M. 12 u. 45 n. m. Te Semarang 6 u. 23 n.m. Overnachten te Semarang. Bijwonen der oef. Overnachten te Semarang. Terug n. stand plaats. Vertrek 9 u. 21 v. m. Aankomst 2 u. 45 n. m.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 206