206 - zijn enkele commando's onmisbaar, bv. tot het openen van het vuur, maar niet onmisbaar zijn die, welke een bepaald vuur- tempo aangeven. Zij leiden de opmerkzaamheid der schutters af en verminderen daardoor de trefkans. Bovendien dragen zij er toe bij de toch zoo licht intredende opwinding te verhoogen, daar zij den schutter opmerkzaam maken op de toename der vuursnelheid. Met het eenvoudig commando „vuren" zal steeds kunnen wor den volstaan. Deze aanwijzing kan naar behoefte hoe minder hoe beter door „langzamer" of „sneller vuren" of dergelijke algemeéne aanduiding aangevuld worden. Het commando „snelvuur" is overbodig. 5e. Belangrijk zijn ook nog de volgende opmerkingen over „gefechtsmaszige Schieszausbildung", M. W. No. 72, waar gezegd wordt: evenals in den artilleriestrijd zal het ook in het vuur gevecht der infanterie van grooten invloed zijn, welke troep het eerst het werkzame vuur op den tegenstander opent. Dit is afhankelijk van een duidelijke, vlugge aanwijzing van het doel, het zoo juist mogelijk schatten van den afstand, van een spoedig waarnemen van het doel en van een doelmatig ge bruik van wapen en terrein. Wat vuursnelheid aangaat, zou de schrijver den eisch willen stellen, dat men de troepen zoodanig moet opleiden, dat zij in beslissende oogenblikken veel schieten en veel treffen. Het zou dwaasheid zijn door kunstmatige vertraging van het vuur de beslissing te verschuiven; hoe vroeger men de vuurovermacht verkrijgt, des te beter. Laat men kostbare minuten verloren gaan, dan kan de tegenpartij gelegenheid vinden frissche reserven naar voren te brengen, die het succes opnieuw in de waagschaal stellen. Die troep is het best opgeleid, die in den kortsten tijd de beste vuuruitkomsten erlangtgeschiedt dit met het geringst mogelijke patronenverbruik, dan is het ideaal bereikt. In de waarneming van het gevechtsveld moet de infanterie even geoefend zijn als de artillerie. Het is te betreuren dat hieraan zoo weinig aandacht wordt geschonken. Bij de gevechts-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 218