212 8. De afdeelingen der tweede en derde linie volgen noch in groepen, noch in opgeloste liniën of rijen en secties (tenzij ter reinhindernissen hiertoe noodzaken), doch in compagniescolonne of in linie. Hierbij kan, door de afdeelingen in halve sterkte achter elkaar op te stellen, een tot op de helft verkorte linie gevormd worden. 9. De gesloten afdeelingen der eerste linie bewaren in open terrein een afstand van ongeveer 200 M. van de tirailleurlinie. 10. De voor den stormaanval bestemde afdeelingen moeten, vóór deze aanvangt, de tirailleurlinie dicht genaderd zijn, voor het geval dat zij niet uit eigen beweging gebruik maakt van een gunstig oogenblik om tot den aanval over te gaan. 11. Het is gewenscht het aanvalsfront van een compagnie (200 250 man) op 150 M. en van het bataljon (800 1000 man) op 400 M. vast te stellen. Indien de omstandigheden de ontwikkeling der volle vuur kracht eischen, kan het bataljon in eens tot op den laatsten man opgelost worden. 12. Aanvoerders en troepen moeten telkens weer doordron gen worden van de noodzakelijkheid het vuur eerst op den kortst mogelijken afstand te openenbepaalde afstanden kun nen echter niet aangegeven worden. 18. Voor de hoogere aanvoering geldt het beginsel voor ster ke reserves te zorgen; de kunst van Napoleon I, om deze op het juiste oogenblik in te zetten, moet weer aangekweekt worden. Uit het werkje van F. C. v. H. Infantenstische Fragen und die Erscheinungen des Burenkrieges" is het volgende van belang. In het eerste hoofdstuk wijst de schrijver op het feit, dat, zoodra de eerste berichten uit Z. Afrika openbaar werden, een geheele omkeer op militair, v. n. op tactisch gebied werd ge proclameerd. Enkelen meenden dat de beroepssoldaten afgedaan hadden en dat het voldoende zou wezen, in tijd van nood den burgers de wapens in de hand te geven om een leger te vormen; anderen verwachtten slechts heil van de bereden infanterie, nog anderen verklaarden eiken aanval voor onmogelijk en meenden, dat de ver-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 224