215 val te verwachten. Het is verkeerd den frontaanval uitsluitend voor te stellen als te geschieden over open, vlak, geheel bestre ken terrein, omdat verkeerde gevolgtrekkingen daarvan het ge volg zijn; toch mag de vraag niet ontweken worden, hoe de aanval in zoodanig geval uitgevoerd moet worden. Het is duidelijk dat hierbij het voorwaartsgaan in een dichte tirailleurlinie tot op de korte afstanden en het gelijktijdig op rukken der reserves in dichte kort op elkaar volgende liniën, bij de moderne vuuruitwerking onmogelijk schijnt, doch even min zal men zijn doel bereiken door reeds op grooten afstand ijle tirailleurliniën te ontwikkelen. Men zal in deze een mid denweg moeten kiezen. Een volledig benutten van de kans, die het oogenblik biedt, moet van de onderaanvoerders geëischt worden de troep echter moet erin geoefend zijn den wil van de onderaanvoerders spoe dig ten uitvoer te brengen; een korte aanwijzing, een teeken kan voldoende zijn. Daarbij moet echter in het oog worden gehouden, dat een aanval zonder verliezen niet mogelijk is. Over „Machinegeweren" zegt de schrijver, dat in den Boeren oorlog herhaaldelijk gebleken is, dat niet alleen cavalerie of be reden infanterie, maar ook infanterie een werkelijke vuurver- sterking verkreeg door machinegeweren of zeer klein kaliber snelvuurgeschut. Deze vuurmonden zijn echter dan eerst van practisch nut, wanneer zij alle bewegingen der troepen kunnen volgen, slechts kleine, moeilijk waar te nemen doelen bieden en door pantserschilden in staat worden gesteld ook op de korte afstanden op te treden. Waar aan deze eischen niet voldaan kan worden, blijft artil lerie de voorkeur verdienen. Voor de artillerie wenscht de schrijver vooral een samen werken met de infanterie, hetgeen slechts dan volledig bereikt wordt, wanneer de onderaanvoerders en troep van de noodzake lijkheid hiervan doordrongen zijn. Door practische oefeningen bij manoeuvres en gevechtsschieten, door juiste begrippen te verspreiden omtrent dit samenwerken, moet het in vredestijd voorbereid worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 227