240 Zou het dan niet beter geweest zijn, om dit eerst alleen aan ■de groepen afzonderlijk te leeren en later in sectie-verband uit sluitend met de in gesloten groepen opgeloste sectie? Zooals het nu is, ontstaat er verwarring van begrip. 182, Co. „In gesloten groepen oplossen." Hoe groot is de ruimte tusschen de groepen Waarom wordt hierbij niet overeenkomstig 185 gecomman deerd: „Oppas in gesloten groepen oplossen." Bij de uitvoering wordt gesproken van de bevolen tusschen ruimte en in het Co. wordt die tusschenruimte niet genoemd. Vóór de pas aangebrachte wijzigingen was bepaald dat de front, breedte van de in verspreide orde opgestelde sectie, ongeacht hare sterkte ongeveer 40 M. mocht zijn. Hoe is het er nu mee gesteld? Welke frontbreedte mag de sectie in verspreide orde hoogstens hebben? Welke is de maximum tusschenruimte tusschen de groepen eener opgeloste sectie Wanneer eene sectie in gesloten groepen opgelost is met eene bepaalde tusschenruimte tusschen de groepen, moeten dan op het Co. „Oppas verspreiden" (voorwaarts verspreiden) de groe pen weer naar elkaar aansluiten totdat zij, in verband met de 4e alinea van 177, eene tusschenruimte krijgen gelijk aan die dei- manschappen (d. i. van ten hoogste 4 pas)? In den strijd tegen den Inlandschen vijand verdient het ge bruik van eene linie van gesloten groepen met groote tusschen- ruimten aanbeveling 610), terwijl 177 eene tusschenruimte van hoogstens 4 pas voorschrijft. 199a. De slotalinea zou verstandigerwijze moeten vervallen. Iedereen weet dat de Indische gevechtsterreinen geen mooie, goed onderhouden exerceerplaatsen zijn, en dat deze waarschu wing niet opgevolgd kan worden en dus eigenlijk een wassen neus is. Daarom is het beter haar ook weg te laten. Hoofdstuk IY 223. Tot mijn verwondering heeft men er nog niet aan gedacht om dit artikel te wijzigen zooals het luidt in het „Voorschrift voor de Schermoefeningen bij de Infanterie".

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 252