246 Hier vond dus een generaal of kolonel dat de man, wat zijn gedrag betrof, best korporaal-tamboer kon worden en de Wapen chef vond dat niet. Aan dezen was natuurlijk het recht van beschikking, maar waarom, zoo vraagt men zich af, den Afdeelingscommandant al die moeite bezorgd; hij kan zijn tijd toch werkelijk wel beter gebruiken. Ja, maar hij is een hiërarchieke chef van den candidaat, zal men mij tegenwerpen. Eilacy, deze zelfde hiërarchieke chef wordt toch ook niet en gelukkig! —gekend in een reëngagement van den bewusten can didaat, of medaillevoordracht, al of niet met toekenning van gra tificatie, paspoort, al of niet met bewijs van goed gedrag, enz., enz. Als men de voordrachtkwestie, boven geciteerd, buiten den Afdeelingscommandant om behandelt, bespaart men hem arbeid, dat is tijd dien hij met zijne bekwaamheden 1) beter moet kun nen gebruiken, en zijn personeel schrijfwerk want alles moet toch maar geagendeerd, beschreven en geëxpedieerd worden terwijl bovendien de Korpscommandant dan zou kunnen vol staan met het indienen van een voordracht in simplo, in stede van een in duplo, zooals door de vigeerende behandeling ve- reischt wordt. II. Een Afdeelingsbureau In behandeling komt een stapel bescheiden, behoorende bij een zeer geheim voorstel tot remissie van straf bij gelegenheid van den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, ingediend door den directeur der Militaire Strafgevangenis. Uit den aard der zaak is deze directeur de aangewezen man om uit te maken wie een zoodanige gunst deelachtig kan worden. Zijn voorstel ter zake moet evenwel geadviseerd worden èn door den Afdeelingscommandant èn door het Legerbestuur. Dat bij dit voorstel, waarop de Gouverneur-Generaal een be slissing neemt, het Legerbestuur van advies dient, is begrijpelijk; maar welk nut heeft voor het Legerbestunr of den Gouverneur- Generaal het advies van den Afdeelingscommandant? 1) a f 1500.of meer per maand.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 258