250 Wat heeft een dergelijk advies voor waarde? Zou het geen aanbeveling verdienen van een dergelijk advies voor den vervolge maar af te zien en van de talrijke officieren te Batavia er een paar, die daartoe geschikt en genegen zijn, aan den Plaatselijken Commandant, den Directeur van het Korps, als adviseurs toe te voegen, om alsdan de behandeling van de Stafmuziekaangelegenheden rechtstreeks tusschen Plaatselijken Commandant en Legerbestuur te doen plaats hebben, onder over legging van de adviezen van de daarvoor aangewezen officieren Ik vermeen met deze voorbeelden te mogen volstaan en zal thans overgaan tot het opsommen van alle aangelegenheden, die naar mijn meening niet meer door tusschenkomst van een Afdeelingsbureau behandeld zouden moeten worden; dit komt mij wenschelijk voor, omdat deze speciale vermelding allicht eerder tot debat, en daardoor al of niet accoord gaan, uitlokt dan gene raliseeren. De door mij bedoelde aangelegenheden zijn: le. Voordrachten tot of verzoeken om overplaatsing buiten de afdeeling; 2e. Voordrachten tot plaatsing bij een strafdetachement of Paspoort Letter B; Be. Voordrachten tot opneming in de aanbevelingsregisters voor: onder-luitenant; adjudant-onderofficier; soldaat- korporaal-fou- rier- en sergeant-majoor stafschrijver; korporaal- en sergeant- staftamboer- of hoornblazer; korporaal kleer- en schoenmaker; vaste onderwijzer in schermen en gymnastiek 4e. Voordrachten en viermaandelijksche rapporten voor aan bevolen militairen; 5e. Engagementen 6e. Pupillenschool Algemeene Order 1899 No: 94; 7e. Bureau meubilair; 8e. Stafmuziek 9e. Zesmaandelijksche sterktestaat, religiestaat en 2e klasse van militaire discipline (in het algemeen wat op statistiek be trekking heeft); 10e. Aanvragen gedrukten;

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 262