275 In Poenir-Oost was het op kolossale terreinmoeilijkheden ge stuit en door de omringende moerassen had het die kampong nergens kunnen verlaten. Het huis van T. Rajoet Empeh-Bling werd door de genietroe pen intusschen omvergehaald en geslecht. Het was half negen toen het 6de Bataljon ter hoogte van de stelling van het 7e gekomen was. De majoor Okhuizen kreeg bevel onmiddellijk in Z. W. richting te marcheeren, Poenir- Tengah, Poenir-West, Le-Oe en Tjabang te doorzoeken en ter hoogte van laatstgenoemde kampong met het front naar de Kroeëng Daroe stelling te nemen. Het 7e Bataljon rukte op naar Goeë-Gadjah, dat inmiddels door den vijand ontruimd was en doorzocht verder het terrein in de richting van Bt. Kasoemba. Eene versterking, die tegenover die heuvelstelling op den rechteroever der Kr. Daroe moest liggen, werd niet aangetroffen. Half tien meldde ook het 6e Bataljon dat de stelling was in genomen. Toen tegen 10 uur het eerste bericht ontvangen werd, dat de colonne van Heutsz op Tjot Goeë terugtrok en er geen schot meer viel, zond de colonnecommandant de genietroepen naar Ketapan Doea terug en gelastte de artillerie op de spoor baan in stelling te komen om den terugtocht der colonne te dekken. Om half elf werd langs den weg Boekit Daroe naar Ketapan Doewa gemarcheerd. Twee compagnieën van het 7e Bataljon namen bij Goeë-Gad jah eene achterhoedestelling in en hadden hier en daar nog wat vuur te beantwoorden, dat de colonne uit de doorzochte kam pongs werd nagezonden. 11 u. 45 waren alle troepen te Ketapan Doea verzameld. Verliezen waren er niet geleden. De verbruikte munitie bleef bepaald tot 11 Gr., 42 G. K. T. en 1393 Beaumont-patronen. Met de muildieren der bergbatterij had men verbazend veel last gehadtal van hen gingen in de sawah eenvoudig liggen en konden slechts met inspanning weer op de been worden ge bracht. Men schreef het toe aan de weinige oefeningen, die de van Salatiga afkomstige batterij in dergelijke terreinen had ge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 287