277 Half zes v. m. was die colonne te Lam-Djamoe verzameld. De commandant der cavalerie kreeg last het terrein te ver kennen W. tot in de kampongs Lam-Gemoeh en Lam-Roekan, ten Z. tot in Lam-Pisang. 5 u. 40' marcheerde zij af. Het 5de Bataljon ging 5 minuten daarna naar Adjoen Tebal. De le compagnie 15de Bataljon bezette Pasar Oleh-Gli, ter wijl het 12 Bataljon in Lam-Gemoek en Lam-Roekam stelling zou nemen. De cavalerie ontmoette nergens vijanden. 6 u. 40 v.m. werd den gewestelijk eerstaanwezend genie officier te Lam-Djamoe bericht gezonden, dat het terrein vrij was en de werkers konden beginnen. De stelling der troepen was als volgt. 1 compagnie 5e Bataljon in Adjoen Tebal en Enking, 1 pelo ton 2de compagnie van dat korps op den Gli-Geuting, het andere ten N. daarvan in reserve met de ambulance, de 4de compagnie in Rima-Zuid. De le compagnie van het 15e Bataljon in Pasar Oleh-Gli en Gemi-Roi. De 5e compagnie 12e Bataljon in Lam-Oedjoeng, de 3e in Lam-Roekam, 1 sectie der 2e compagnie in Lam-Loempoe-Tjot, 1 idem als dekking ambulance in Lam-Goe-Oe, in welke kam pong ook de artillerie met haar infanteriedekking en de le compagnie als algemeene reserve werden opgesteld. Het terrein voor de stelling werd door posten geobserveerd. Vijanden werden bij den opmarsch niet gezien, van een paar Atjehers, die uit Lam-Oedjoeng vluchtten, werd er één neer geschoten. Van den kam van het Westergebergte opende er eenigen ten 7 u. v.m. het vuur op onze troepen in Lam-Oedjoeng en Lam- Goe-Oe en op de voorbijgangers die zich langs den grooten weg bewogen. De dekkingstroepen beantwoordden dat, hoewel het den gan sehen dag aanhield, niet, alleen de artillerie van Lam-Djamoe bracht het nu en dan voor korten tijd tot zwijgen. De vallei van Beradin was overigens geheel verlaten. 's Namiddags half vier werden de werkers verzameld en te 4J de stellingen ontruimd. Het 5e Bataljon trok op Belang, de rest op Lam-Djamoe terug. Alle werkzaamheden hadden onge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 289