278 •stoord voort kunnen gaan; er was maar één patroon verscho ten en slechts één fuselier kreeg een schampschot. Kleine patrouilles, die uit Boekit-Karang naar Batoe en Pe- rampoean en uit Roempit in de richting van Lam-Goet werden gezonden, ontvingen alleen hier en daar uit de kampongranden een paar schoten. Den 31en Mei werd het kappen voortgezet. De dekkingstroepen hadden eene zelfde sterkte als den dag te voren, stonden onder het bevel van den luitenant-kolonel A. G. Hansen, die, behalve over zijn eigen korps, te beschikken had over: het 6e Bataljon (maj. D. A. Okhuizen), 2e sectiën bergartil- lerie (comdt. Ie luit. Schrasser Bert), 1 peloton cavalerie (comdt. Ie luitenant Gentil), 2 ambulances onder de officieren van gezond heid Dr. Grijns en Langenberg en gevechtstreinen, Dezen dag werd aan het 6e Bataljon de strook van Lam-Ge- ■moek tot Gemi-Roi aangewezen en het 3e Bataljon die van Rima tot Adjoen-Tebal. Elk bataljon bestemde 3 compagnieën voor voorpostendetache menten en veld wachten, de 4de compagnie voor gros der voor posten, tevens algemeene reserve. Een der ambulances verbleef bij het voorpostendetachement te Enking, de andere met de artillerie bij de algemeene reserve in Lam-Goe-Oe. Bij een opdringen des vijands moesten de veldwachten in de lijn der posten stand houden, totdat Lam-Asan door de wer kers zou zijn verlaten. Voor den linkervleugel liep de terug- tochtsweg over Belang, voor den rechter over Lam-Djamoe. De vijand deed bij het bezetten der stellingen van de berghel lingen eenige schoten en herhaalde dat dien dag nog een paar malen. Dat vuur werd dan door groepen beantwoord. De cavalerie keerde reeds 8 u 15 v.m. huiswaarts, de overige troepen 's namiddags vier uur. De commandant van het 9de Bataljon, de luitenant-kolonel J. T. Th. Veeren maakte te 6 u. v.m. met zijn korps, ter sterkte van 16 officieren en 476 minderen, waaraan toegevoegd waren 1 sectie bergart. onder den len luit. G. L. van der

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 290