286 één uur kreeg de bataljonscommandant last met 2 compagnieën Lam-Poe-Oeh te gaan bezetten. Voorafgegaan door de cavalerie, staken de daarvoor aangewe zene, w. o. die met repeteergeweren, de sawah over, kregen daar bij een weinig vuur, doch kwamen zonder verliezen in den aan gewezen kampong. 1 u. 10 n.m. kwamen de beide compagnieën van bet 9e en die van het léde met de sectie artillerie van kapitein Kempers in Majang aanterwijl de beide andere compagnieën van het 3de, de artillerie en genietroepen ten 1 u. 35 opbraken en naar Lam-Poe-Oeh volgden. Van uit den W. rand van Mesdjid Blang rapporteerde rit meester de Lannoij ten 1 u. 50 n.m. „Heb met peloton Gentil de Z. en W. randen van de kam pongs om Lam-Poe-Oeh verkend. Geen vijand bespeurd. „Oorlogsschip ligt op de reede. Zal mij laten zien en nog ver- „der verkennen in Z. richting". Achtereenvolgens staken nu ook de overige troepen de sawah over en werd na volledige verkenning van kampong Lam-Poe- Oeh en het strand, op den pasar Lam-Baroe, iets ten Z. O. van Lam-Poe-Oeh gelegen, het bivak betrokken. Behalve de staf der colonne bivakkeerden daar dus het 3de en 9de Bataljon infanterie, 1 compagnie van het léde Bataljon, 10 brigades marechaussee, 1 peloton cavalerie, 2 sectieën berg- artillerie, een detachement genietroepen, 2 ambulances en de geheele vivrestrein. Het peloton Happé keerde om é3/4 u n.m. naar Lam Poelau terug en bleef er overnachten. He heuvelstelling aldaar was gedurende den nacht als volgt bezet. Een compagnie van het 6de Bataljon op den heuvel Baman; één peloton in Lam-Tjroeng; eene compagnie met 2 sectiën artillerie, het peloton cavalerie en eene ambulance in Lam-Poelau één peloton in Boekit Seboen en ten slotte eene compagnie- op den Z. O. uitlooper van het gebergte, ten N. W. van Boe- kit Seboen. Zonder tegenstand te ondervinden, was de colonne Thomson den Glé Taroempas gepasseerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 298