292 De beide compagnieën van den majoor Jacobs waren langs het strand ook naar Lam-Baroe gemarcheerd en dekten het em- barkement der landingsdivisie, dat om 10 u. v.m. plaats vond. Nadat daar alle versterkingen zooveel mogelijk geslecht waren en ook een dwars over den weg aangelegden borstwering W. van Lam-Toetoe en de Ooster face van eene Koeta W. van Indra-Perwa door de genietroepen waren opgeruimd, trok men om 11 u. 15 terug, na den kolonel Stemfoort een bericht van den stand der zaken te hebben gezonden. Volgens rapport van den kapitein Graafland had zijne colonne geen andere dan terreinmoeilijkheden te overwinnen gehad. Ook bij den terugtocht verscheen geen enkele vijand in de vlakte, alleen ontving het 14e Bataljon bij het oversteken van de sawah naar den Noordrand van Lam-Isi enkele schoten uit het gebergte, waardoor een inlandsch fuselier gewond werd. Met het verder slechten van versterkingen ging nog eenigen tijd verloren, o. a. werden in Lam-Manjang van een koeta met 3 M. dikke en 1.5 M. hooge wallen middels springmiddelen de Noorder en Oosterface over eene lengte van 12 a 15 M. open gelegd en ook de bentengs in Lam Awi verder opgeruimd. 3 u. n.m. was de geheele colonne weer te Lamtih, van waar men verder naar Lam-Djamoe marcheerde, om per trein naar den Kraton te worden gebracht. Met uitzondering van een paar man was er geen volk in de kampongs, die overigens in goed onderhouden toestand waren aangetroffen. Een lilla, drie donderbussen en 7 voorladers vormden den buit van dien dag. Vereenigde detachementen van Tjot Goëe en Lam-Peneroet bezochten den 5den en 6den Juni de kampong Lam-Tehen-Oost en ruimden daar een paar kleine versterkingen op. Den 7en Juni maakte het 5de Bataljon onder den luitenant kolonel C. Laceulle een marsch van Ketapan Doea over Boekit Kasoemba langs den voet van het gebergte via Lam-Asan naar Lamtih en terug naar Lam-Djamoe. Nergens werd een spoor van vijanden ontdekt, er viel geen schot. Hetzelfde had een colonne, bestaande uit twee compagnieën infanterie en het eskadron ca-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 304