309 De uitdrukking „bij voldoende gebleken te kort", die in het Gouv. Besl. van 18 Maart 1901 No. 21 voorkomt en in artikel 10 van de Instructie voor de Gewestelijke Intendanten is over genomen, is hier niet gebezigd. De 2e alinea van artikel 104 lijkt op het eerste gezicht niet zeer duidelijk. Brengt men echter artikel 61 van de Regelen voor het materieel beheer er mee in verband, dan springt de bedoeling dadelijk in het oog. De beheerder van het algemeen magazijn van geneesmidde len staat rechtstreeks onder den chef van den geneeskundigen dienst. De gewestelijke chef van het dienstvak, waartoe deze beheer der behoort, heeft dus niet de bevoegdheid hem eene voorloopige vergoeding op te leggen. Volgens het bepaalde onder II van artikel 6 van het Gouv. Besluit van 18 Maart 1901 No. 21, is dan de chef van het Departement van Oorlog de autoriteit, die in voorkomende gevallen, daartoe dient over te gaan. Wanneer zal nu aan een comptabele voor een te kort in het aan zijne zorgen toevertrouwde materieel, de voorloopige ver goeding kunnen worden opgelegd? Zooals de aanhef van artikel 104 van de Regelen voor het materieel beheer luidt: indien bij eene opname van de bewaarplaats minderheden geconstateerd worden. In welke gevallen tot opname van den voorraad wordt over gegaan, is o. a. aangegeven in de artikelen 100, 101 en 109 van de Regelen voor het materieel beheer. De commissie, met het opnemen der restanten belast, maakt een proces-verbaal op van de bevonden meerderheden en van de boven de toegestane spillage bevonden minderheden. Op dat proces-verbaal worden zoo noodig de motieven vermeld, welke naar de meening der commissie kunnen strekken om ook de minderheden boven de toegestane spillage ten laste van den lande af te schrijven. Deze processen-verbaal worden, ter verdere behandeling, aan den ordonnateur voor het materieel gezonden. Wie ordonnateurs zijn, is aangegeven in artikel 77 van het materieel beheer. Voor zoover deze autoriteiten tevens gewes telijke chefs van wapens of diensten zijn, en dit is met het

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 321